IPHaber

Genel


Digital Age Summit’te Veri, Akıllı Şehirler ve Siber Güvenliğin Geleceği Konuşuldu

Mayıs 16, 2016 by admin in Genel with 0 Comments

Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Digital Age Summit, ikinci gününde Prof. Dr. İlber Ortaylı, Microsoft’un Davranış Bilimcisi ve İş Ortakları Bölge Yöneticisi Matt Wallaert, Bayer Dijital Gelişim Lideri Jessia Federer, FortyTwo CEO’su ve Siber Güvenlik Stratejisti Menny Barzilay, Telekomünikasyon Stratejisti, Yazar ve Eski TM Forum Başkanı Martin Creaner ve New York Üniversitesi The Governance Lab Kullanıcı Deneyimi Direktörü Batu Sayıcı gibi dijital dünyaya yön veren isimleri ağırladı.

Bu yıl “Next 10” teması ile gerçekleşen, dijital dünyanın gelecek 10 yılına odaklanarak insanların hayatlarını kökten değiştirebilecek dijital gelişmelere ışık tutmaya odaklanan Digital Age Summit 2016 sonra erdi. Moderatörlüğü üstlenen Serdar Kuzuloğlu, iş yapış şekilleri gibi ürün ve hizmet değerlendirme süreçlerinin de değiştiğini vurgulayarak, “Müşteri artık her zaman haklı değil. Hizmet sunanlar da artık müşterilerini değerlendiriyorlar” dedi ve “Önümüzdeki 10 yıl içerisinde markaların sonu gelecek. Markaların değil ürünlerin çağı geliyor” kehanetinde bulundu.

Digital Age Summit 2016’nın ikinci gününde konuşma yapan isimler Prof. Dr. Fuat Keyman, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Microsoft’un Davranış Bilimcisi ve İş Ortakları Bölge Yöneticisi Matt Wallaert, Google’ın DoubleClick Ürünlerinden Sorumlu İş Geliştirme Yöneticisi Özlem Geyik, Bayer Dijital Gelişim Lideri Jessia Federer, Nielsen Media Research Turkey Genel Müdürü Erdem Tolon, FortyTwo CEO’su ve Siber Güvenlik Stratejisti Menny Barzilay, Telekomünikasyon Stratejisti, Yazar ve Eski TM Forum Başkanı Martin Creaner, IBM Avrupa Akıllı Şehirler Başkan Yardımcısı Dr. Alexey Ershov, Siemens Yetkinlik Şehirleri Merkezi Kentsel Gelişim Direktörü Julie Alexander, New York Üniversitesi The Governance Lab Kullanıcı Deneyimi Direktörü Batu Sayıcı ve Türk Telekom Kurumsal Çözümler ve İş Ortaklıkları Direktörü E. Esat Sönmezer oldu.

Etkinlikte sunumların yanı sıra NTV Türk İşi Program Sunucusu Murat Kızılkaya “3D Tasarım ve Baskı ayarları” konulu bir workshop düzenlerken, katılımcılar Google Digital Academy workshop’una da büyük ilgi gösterdi.

Uzmanlardan geleceğe dair içgörüler

Prof. Dr. Fuat Keyman ile birlikte “Kenti Yeniden Düşünmek: Dün, Bugün, Yarın” başlıklı bir panel yapan Prof. Dr. İlber Ortaylı, bugünün kentlerini değerlendirerek, “Dijital, değer ve rakam toplar. Konsepti kendiniz bulursunuz. Konseptiniz olmalı ve konseptleri verilerle desteklemelisiniz. Ne istediğinizi bilin; konseptlerinizi oluşturun. Veriler ancak amacınıza yardımcı olur,” dedi.

Microsoft’un Davranış Bilimcisi ve İş Ortakları Bölge Yöneticisi Matt Wallaert, “Pazarlama, insanlara sürekli neden satın alım yapmaları gerektiğini anlatıyor. Bunun yerinde satın alma davranışlarının önündeki engelleri kaldırmaya odaklanmalılar. Eğer işinizi çökertmenin yollarını düşünürseniz, işinizi yükseltmenin yollarını da bulabilirsiniz” dedi.

Bayer Dijital Gelişim Lideri Jessica Federer, “Dijital bir teknoloji konusu değil, bir insan konusudur. Dijitalleşmeyi kendi endüstrinizde fark yaratacak bir şekilde nasıl kullanacağınızı düşünmelisiniz. Verinizi değişim yaratabilmek için topluma sunun” dedi.

FortyTwo CEO’su ve Siber Güvenlik Stratejisti Menny Barzilay, “Siber saldırılar nedeniyle teknolojiye olan güven azaldı ve gelecekte daha fazla siber güvenlik sorunuyla karşı karşıya kalacağız. Her şeyin hacklenebildiğini kabul etmemiz gerekiyor. Siber güvenlik önlemleri almak, saldırı yapmaktan daha zor. Şirketler gelir sağlamak için gizliliğimizi daha fazla ihlal edecek” dedi.

Telekomünikasyon Stratejisti, Yazar ve Eski TM Forum Başkanı Martin Creaner, “Dijital olabilecek her türlü ürün ve hizmet dijital hale gelecek. Dünyada en iyi markaların %70’i, platform işletme modelleri oluşturmakta ve işletmektedir. Dijital ekonominin sonu aslında bir hayatta kalma meselesi” dedi.

New York Üniversitesi The Governance Lab Kullanıcı Deneyimi Direktörü Batu Sayıcı, “İnsanları daha iyi anlayabilmek için tasarımlarınızı insan odaklı hale getirmelisiniz. Akıllı şehirler, kent sakinlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının yönetişimde söz alabildiği yerler olmalı,” dedi.

Etkinliğin ilk gününde sunum yapan isimler ise Türk Telekom CMO’su Mert Başar, Criteo Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Dirk Henke, Maxus Global Kıdemli Teknoloji Danışmanı Sherif Guindy, Sosyal Medya Kanaat Önderi ve Dijital Pazarlama Stratejisti Glen Gilmore, Sosyal Medya Stratejisti Richard Stacy, Ensighten Strateji Başkanı Pelin Thorogood, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yüce Zerey, SAP Pazarlama Direktörü Erdem Aksakal, Havas Media Group Global Strateji Başkanı Rori DuBoff oldu. Mirgün Cabas, Bedük ve Derya Baykal “Ünlülerin Yeni Mecrası YouTube”u tartışırken, YouNow Başkan Yardımcısı Yonatan Sela canlı video devriminin ayrıntılarını ele aldı.

#DigitalAgeSummit, #DigitalAge, #Veri, #AkıllıŞehirler, #SiberGüvenliğinGeleceği, #Next10, #Dijitalleşme, #Dijital, #Manset

The post Digital Age Summit’te Veri, Akıllı Şehirler ve Siber Güvenliğin Geleceği Konuşuldu appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Comdata Türkiye ’den 20 Milyon TL’lik Yatırım

Değişim Sürecini Tamamlayan Comdata Türkiye 'den “2016'da 20 Milyon TL 'lik Yatırım” Bilgi ve iletişim hizmetleri şirketi Callus'ı satın alarak...

Kapat