IPHaber

Telekom


Deneme-yanılma yöntemi para kaybettiriyor

Temmuz 4, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Türkiye’de halen bilgi ve tecrübenin yeterli değeri görmediğini ifade eden bilişim sektörü şirketlerinden ITS’in Genel Müdürü Emre Önder, iş süreçlerinin deneme-yanılma yoluyla gerçekleştiğini ve bunun da ciddi zaman ve para kaybına neden olduğunu söyledi.

2023’de dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer almayı hedefleyen Türkiye’nin rotasını, dünyaya ‘know-how’ transferi yapmaya yöneltmesi gerektiğini anlatan Önder, henüz yolun başında olunduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“KOBİ’lerin büyük bir bölümü, halen bilginin ne kadar değerli bir hazine olduğunun farkında ve bilincinde değil. Zira, ülkemiz bilişim sektörü hacmi içinde bilgi ve danışmanlığı payı yüzde 5’lerde seyrediyor. Bu oran, gelişmiş ülkelerde yüzde 45’leri geçiyor. Eğer, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’de dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer almayı hedefliyorsak, hem bilgiye önem vermeliyiz, hem de rotamızı bilgi transferi yapacak yöne kırmalıyız.”

İlgi, yeni trendlere gözleniyor

Teknolojinin sürekli bir gelişim ve değişim içinde olduğunu ifade eden Emre Önder, şu an teknoloji dünyası trendlerinin arasında, ses, görüntü gibi tüm iletişim süreçlerinin bir arada toplandığı bütünleşik haberleşme, 3G ile data ve bilgi transferi, yakınsama ve IPTV gibi konuların gündemde olduğunu sözlerine ekledi.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
İnternet Erişimlerini Kaydetmeyen İşletmelere Ceza

Toplu erişim sağlayıcı olarak nitelendirilen işletmeler, bağlantılarını kullanan müşterilerin, kişilerin ziyaret ettiği sayfalardan, yaptığı işlemlerden devlet nezlinde sorumlu tutularak 3.000-5.000...

Kapat