IPHaber

Genel


Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2015 Programı’nın Lideri “Cardtek Payment Processing Services” oldu

Kasım 5, 2015 by admin in Genel with 0 Comments
1446720446_Fast50_Odul_Toreni_1_Cardtek_Tolga_Yavero__lu

Onuncu yılını dolduran Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2015 Programı’nda, Cardtek Payment Processing Services (CordisNetwork) son dört yılda %5515 büyüme kaydederek 2014’te olduğu gibi, bu sene de birinci oldu.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerine Avrupa ve dünyaya açılma fırsatı sunan ve bu yılki sloganı “Güçlü Bağlantılar” olan Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2015 Programı’nın sonuçları, düzenlenen ödül töreniyle açıklandı.

Türkiye’de onuncu yılını dolduran programın bu yıl da birincisi Cardtek Payment Processing Services (CordisNetwork) oldu. Son dört yılda %5515 büyüme kaydederek birinci olan Cardtek Payment Processing Services’ı, %2126 büyüme ile anttech ve %1742 büyüme ile 724tikla.com izledi.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin yarıştığı programda UK Trade & Investment Teknoloji Özel Ödülü’nü 4play kazandı. Bunun yanı sıra, Büyükler Ligi olarak anılan ve 2014 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan teknoloji şirketlerinin, son dört yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirildiği ‘Big Stars’ kategorisinde ise Innova yer aldı. Innova, ayrıca programın düzenlendiği on yıl boyunca Fast 50 listesine girebilme başarısı gösteren tek şirket oldu.

Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT Lideri Tolga Yaveroğlu, Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nın Türkiye’de 10. senesini kutladıklarını ileterek, “Fast 50 içinde yer alan şirketlerin %40’ının, programa 2006 yılında başladığımızda henüz kurulmadıklarını düşününce, 10 yıllık bir zamanın özellikle teknoloji dünyasında ne kadar uzun bir süre olduğunu anlıyoruz. Fast 50 Programı, marka bilinirliğine ve çalışan motivasyonuna katkıda bulunurken, özellikle sağlam bir finansal yapı oluşturulması, sermayeye erişim, nakit akışının yönetimi ve şirketlerin yatırımcılar nezdinde farkındalıklarının artırılmasına da katkı sağlıyor. Son 10 senede, programımıza dahil olan birçok şirketin girişim sermayesi yatırımı aldığını ya da firmalarını belirli bir ölçeğe getirerek sattıklarını görüyoruz. Türk şirketleri gösterdikleri performansla Türkiye’yi global olarak da başarıyla temsil ediyor. 2014’te Fast 500 EMEA sıralamasında Türkiye, bir önceki seneye göre bir sıra yükselerek listede 36 kazananıyla en fazla firma ile temsil edilen beşinci ülke olarak yerini aldı. Fransa ve İngiltere gibi teknoloji sektörü açısından gelişmiş ülkelerin başı çektiği listede, Türkiye’nin firmalarıyla bu sıralamaya girmesi ve programın Türkiye’nin de bilinirliğine katkıda bulunması gurur verici” dedi.

Ödül töreninde konuşan Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) Yüksek Büyüme ve Gelişen Piyasalar Direktörü Daniel King de Türkiye’nin gelişen piyasa ülkeleri arasında teknolojik gelişim açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirterek; “Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Deloitte Fast 50 etkinliğine katkı sağlamaktan ve sizlerle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. UKTI olarak teknolojiye verdiğimiz desteği her geçen gün artırıyoruz. Bu bağlamda, Türk teknoloji firmaları ile de işbirliklerimizi geliştirmek adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Birleşik Krallık teknoloji alanında dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri konumunda. Türk teknoloji firmalarını da sunduğumuz pek çok avantajdan yararlanmaya ve karşılıklı yatırımlarımızı artırmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bilişim Muhabirleri Derneği Başkanı Musa Savaş ve üyeler Kerem Özdemir, Levent Pekcan, Murat Oktay ve Murat Yıldız’ın katılımıyla düzenlenen panelde ise Türkiye’de bilişim sektörünün gazeteci gözüyle son on yılı değerlendirildi.

Yazılım şirketleri ağırlıkta

2015 yılında programda yer alan firmaların %60’ını yazılım şirketleri oluşturuyor. Diğer firmalar da telekomünikasyon, bilgisayar ve elektronik ekipmanlar, yarı iletken bileşenler ve elektronik ile medya/eğlence alanlarında faaliyet gösteriyorlar.

2015 Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda ilk 10’a giren şirketler

Sıra
Şirket
Büyüme Hızı
Sektör
1
Cardtek Payment Processing Services (CordisNetwork)
%5515
Yazılım
2
anttech
%2126
Yazılım
3
724tikla.com
%1742
Internet
4
PayTR
%1591
Internet
5
4play
%669
Yazılım
6
SMG
%441
Yazılım
7
Tekna
%376
Yazılım
8
Cardtek Hardware Solutions (CredoWork)
%375
Yazılım
9
P.I.Works
%369
Telekom / Networking
10
BTT
%319
Yazılım

Fast 50 CEO Anketi Sonuçları:

  • CEO’lar şirketlerinin hızlı büyümesinin yönetilmesi karşısındaki en büyük operasyonel zorluğu kalifiye işgücünün bulunması, işe alınması ve elde tutulması olarak görüyor.
  • ‘Liderlerin yetiştirilmesi ve sorumluluğun delege edilmesi’ CEO’lar için en büyük kişisel zorluk olarak belirtiliyor.
  • Dijital uygulamalar ve mobilitenin yanı sıra analitik ile daha iyi veri kullanımı önümüzdeki üç senede teknoloji yatırımlarını tetikleyecek en büyük iki trend olarak belirtiliyor.
  • Ankete katılan CEO’ların %39’u önümüzdeki 12 ayda ekonominin az oranda daralacağını, %29’u az oranda büyüyeceğini, %21’i ise aynı kalacağını ifade ediyor.
  • CEO’ların çoğu önümüzdeki 12 ayda büyümenin organik büyüme ile sağlanacağını belirtirken, 2014 yılında %55 olan bu oran 2015 yılında %74’e yükseldi.
  • Yüksek kaliteli çalışanlar CEO’ların %29’u tarafından belirtilerek teknoloji şirketlerinin büyümelerine en çok katkı sağlayan faktör olarak 2015 yılında birinci sırayı alıyor. Sağlam bir kurum stratejisine sahip olmak ise ikinci en önemli faktör olarak CEO’ların %26’sı tarafından belirtiliyor.

The post Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2015 Programı’nın Lideri “Cardtek Payment Processing Services” oldu appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
CMC Takım Liderliğinde Başı Çekiyor

Türkiye'nin en büyük dış kaynak çağrı merkezi olan CMC, çağrı merkezi takım liderlerinin kritik konumuna vurgu yaparak, kurumsal görevleri haricinde...

Kapat