IPHaber

Genel


Değerlemesi 5,6 milyar dolar olan Robinhood, halka arz öncesi yeni CFO’sunu arıyor

Eylül 8, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Aldığı son yatırımla değerlemesini 5,6 milyar dolara çıkaran, komisyonsuz hisse senedi alım-satım işlemleri yapan Robinhood, TechCrunch Disrupt SF 2018‘de sahne alan girişimlerden biri oldu. Robinhood CEO’su Baiju Bhatt, şirketin yakında halka arz edileceğinin bilgisini de TechCrunch Disrupt’ta verdi.

Sadece bir buçuk yıl önce, birçok kişinin radarına girmekten uzakta olan Robinhood, D Serisi yatırım turunda aldığı 363 milyon dolarla bir anda dengeleri alt üst etmişti. Fakat ondan önceki değişim, Robinhood’un 2017’nin Nisan ayında C Serisi yatırım turunda 110 milyon dolarla başlamıştı. Bu yatırımlar da Robinhood’un ilk güçlü çıkışını yapabilmesi için sağlam zeminler hazırladı.

Robinhood CEO’su Baiju Bhatt, TechCrunch Disrupt SF 2018’de şirketinin bir halka arz için yolda olduğunu ve mali işler için bir CFO aramaya başladığını açıkladı. Ayrıca şirketin, daha sıkı bir şekilde tutulduğundan emin olmak için SEC, FINRA ve güvenlik ekibi tarafından sürekli olarak denetlendiğini belirtti. Robinhood bu halka arz ile potansiyel yatırımcıları, kripto para biriminde fiyatların düşüşte olmasına rağmen, insanların Coinbase gibi rakiplerinden daha ucuza ticaret yapmalarına olanak tanıdığını, güçlü bir kullanıcı edinme politikaları olduğuna ikna etmek zorunda kalacak.

Robinhood, hisse senedi alım satımının ortak ama pahalı davranışını daha geniş bir kitleye daha ucuz ve daha erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz yıl, yaklaşık 2 milyon kullanıcıya sahip olan Robinhood’un şu anda 5 milyon kullanıcıya sahip olduğunu da belirtelim. Ayrıca girişimin, prestijli yatırımcılarından bugüne kadar toplamda 539 milyon dolar kazandığını da hatırlatalım.

Robinhood’s Baiju Bhatt gives advice to founders seeking a Series A round:

1) It takes much longer than you might think
2) Get ready to be wrong a lot
3) Make sure you have a good co-founder#TCDisrupt pic.twitter.com/lkSOuO5seo

— TechCrunch (@TechCrunch) September 7, 2018

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Samsung Galaxy Note 9 incelemesi

Samsung‘un amiral gemisi konumunda olan Samsung Galaxy Note 9 incelemesi ile karşınızdayız. Tasarım anlamında selefi olan Note 8 modeline oldukça...

Kapat