IPHaber
Son Yazılar

Genel


DE-CIX İstanbul Hizmetlerini, Zenium İstanbul One Veri Merkezi’nde Genişletiyor

Mart 1, 2016 by admin in Genel with 0 Comments

Dünyanın önde gelen İnternet değişim noktası operatörü DE-CIX, İstanbul değişim noktasının, Zenium Istanbul One veri merkezi tesisinde yeni Point of Presence – Bulunma Noktası (PoP) açacağını duyurdu. DE-CIX İstanbul yeni PoP ile Türkiye, Kafkasya Bölgesi, İran ve Orta Doğu’daki internet hizmet sağlayıcılarına sunduğu taşıyıcı ve veri merkezi açısından nötr internet değişim hizmetlerinin erişim ağını genişletecek.

Halihazırda müşterilerine çoklu-kiracı ve taşıyıcı-nötr MedNautilus binasında hizmet veren DE-CIX İstanbul, bina içerisindeki tüm veri merkezi operatörlerinin ağlarına erişim sunuyor. DE-CIX İstanbul hizmetini yeni sunmaya başlayan Zenium Istanbul One veri merkezi ise Uluslararası Finans Merkezi’ne ve iş bölgesine yakınlığı ile stratejik bir konuma sahip. Tesis, amaca özel tasarlanmış üç bina içerisinde 12.000 metrekare teknik alan sunuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan DE-CIX Türkiye Bölge Müdürü Bülent Şen şunları söyledi:

“Türkiye’nin internet trafiği muazzam bir büyüme potansiyeline sahip. Her geçen gün daha fazla ağ, Batı Avrupa route’ları yerine yerel trafiği kullanarak IP kalitesini geliştiriyor ve masrafları azaltıyor. Zenium ile kurduğumuz güvenilir ortaklık doğrultusunda, Uluslararası Finans Merkezi’nde yüksek hızlı ve güvenilir ara bağlantı ihtiyacına odaklanmak üzere platformumuzu İstanbul’da yeni bir bölgeye genişletiyoruz.”

DE-CIX İstanbul’un büyüme hamlesinde Zenium ile çalışmasından duydukları memnuniyeti ifade eden Zenium Türkiye Ülke Müdürü Aslıhan Güreşcier ise şöyle konuştu:

“Müşterilerimiz, yalnızca yüksek kaliteli veri merkezi standartları değil, aynı zamanda mümkün olan en iyi bağlantı hizmetini de bekliyor. DE-CIX İstanbul ile birlikte Zenium İstanbul One içerisinde bu beklentiyi tamamen karşılayabiliyoruz.”

DE-CIX İstanbul and DE-CIX’in küresel internet değişim noktaları hakkında detaylı bilgi için DE-CIX, Zenium Istanbul One Veri merkezi hakkında detaylı bilgi için ise Zenium adresini ziyaret edebilirsiniz.

#oneverimerkezi #zenium #verimerkezi #de-cix #zeniumistanbuloneverimerkezi #internet

The post DE-CIX İstanbul Hizmetlerini, Zenium İstanbul One Veri Merkezi’nde Genişletiyor appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat