IPHaber

IPTV


Datateknik, Cisco’nun Telepresence Video Master Yetkili Teknoloji Sağlayıcı Ortağı Oldu

Nisan 5, 2012 by admin in IPTV, Telekom

Bilişim sektörünün önde gelen sistem entegratörlerinden olan Datateknik, teknoloji alanındaki yetkinliğini artırmaya ve güçlü iş ortaklıklarına devam ediyor. Datateknik, Mart 2012 itibari ile Cisco’nun Türkiye’deki TelePresence Video Master Yetkili Teknoloji Sağlayıcı Ortağı oldu.

Datateknik, Cisco TelePresence Video Master’ın Yetkili Teknolojİ Sağlayıcısı (Authorized Technology Provider-ATP) statüsüne girmeye hak kazandığını açıkladı. Bu unvan ile Datateknik’in Cisco TelePresence video ürün ve çözümlerini satma, uygulama ve desteklemeye yönelik eğitim gerekliliklerini ve program önkoşullarını karşılamış olduğu onaylandı.
Cisco’nun dünya çapında işbirliği kanallarından sorumlu kıdemli direktörü Richard McLeod,

“Cisco TelePresence Video Master ATP Programı, ortakların sadece telepresence alanında değil, genel işbirliği pazarındaki muazzam pazar fırsatlarından faydalanabilmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Cisco TelePresence Video Master ATP Ortağı olarak Datateknik, sektörün en kapsamlı ve birlikte çalışabilir Cisco TelePresence Video portföyünü sunmak için gereken satış, teknik ve kullanım süresi servis becerilerine yatırım yapmıştır”

diyor. Datateknik Yönetim Kurulu Başkanı Sait Koç, Cisco ATP statüsü ile ilgili olarak şunları söyledi ;

“Bilişim endüstrisinin önde gelen markalarının sertifikalı iş ortağı olarak bugüne kadar sayısız başarıya imza attık. Bu markaların ürün ve çözümlerini Türkiye’deki çok sayıda büyük ölçekli projede uygulayarak hem yetkinliğimizi hem de tecrübemizi üst seviyelere taşıdık. Son olarak da Cisco’nun ATP programı kapsamında teknoloji sağlayıcı ortağı olarak Cisco’nun TelePresence video ürün ve çözümleri konusundaki yetkinliğimizi daha da artırdık. Önümüzdeki dönemde hayata geçireceğimiz projelerde bu yeteneklerimizle önemli bir katkı sağlayacağımız inancındayız”.

Önceki yazıyı okuyun:
Vodafone ile Microsoft KOBİ’lere Bulut Hizmeti Sunmak Amacıyla İşbirliği Gerçekleştirdi

Vodafone Türkiye, IT ve Veri Merkezine yaptığı 120 milyon TL’lik yatırımla desteklediği İş Ortağım Kırmızı Bulut Programı’nı duyurdu. KOBİ’lere tasarruf...

Kapat