IPHaber

Genel


Daha İyi Beslenip Daha Sağlıklı Yaşamanın Formülü Samsung’un En Yeni Cihazlarında!

Kasım 12, 2015 by admin in Genel with 0 Comments

Sağlıklı bir yaşamın temeli olan doğru beslenmenin formülü ve düzenli kontrolü, Samsung’un amiral gemisi cihazları Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5’in yanı sıra giyilebilir cihazı Gear S2’de sunulan SHealth uygulamasıyla artık tüm kullanıcıların bir parmak uzaklığında.

Günlük alışkanlıklarımızın başında doğal bir süreç olarak yemek geliyor. Ancak çoğunlukla en temel ihtiyacımızı karşılarken pek çoğumuz kötü besleniyoruz. Sebze yememiz gerektiğinin bilincindeyken hamburgeri tercih ediyor ve gün içinde tükettiğimiz besin değeri düşük gıdalara dikkat etmiyoruz. Saat geç de olsa, uykusuz kalmayı göze alarak kafeini bol bir kahve içmekte tereddüt etmiyoruz. Ancak, akıllı telefonlar ve giyilebilir cihazların yükselişiyle beraber gıdayla ilgili uygulamalar sayesinde, elimizin altında sağlığımız ve yeme alışkanlıklarımızı takip etmemize yardımcı olacak daha iyi seçenekler mevcut.

Tükettiklerimizin Kaydını Tutma Olanağı

Yediklerimizi iyileştirmenin ilk adımı, ne yediğimizi bilmektir. Gıda alımını takip etmek, Samsung’un amiral cihazları Galaxy S6 edge+ and Galaxy Note5 ile giyilebilir cihazı Gear S2’nin üstün olduğu bir alan.

S Health gibi uygulamaları kullanarak, gün içinde yiyip içtiğimiz her şeyin takibini yapabilmemiz mümkün. Ne kadar kalori tükettiğimiz konusunda kendimizi kandırmamıza da gerek yok. Artık, günlük kalori sayımı ve beslenme profili kolayca hesaplanıp izlenebiliyor. Hatta Gear S2, kafein ve su tüketimini bile takip eden, ilkini ikinciden daha fazla tüketmediğiniz konusunda sizi kontrol eden bir işleve sahip.

Bedeninizi Anlayan Sensörler

İnsanların sağlık düzeyleri kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Bazılarımız daima egzersiz yaparak fit bir forma sahipken; bazılarımız egzersiz yapacak vakti ya da iradeyi kendinde bulamıyor. Kimimiz uzun saatler uyumaya ihtiyaç duyarken, kimimiz sadece birkaç saatlik uykuyla idare edebiliyor. Bedenimizi anlayabildiğimiz sürece sağlığımızı devam ettirme olasılığımız artıyor.

Samsung Galaxy Note5 ve Galaxy S6 edge+ üzerinde oksijen tüketimi(SpO₂), stres seviyesi ve çok daha fazlası ölçülebiliyor. Bununla birlikte Gear S2 de gün boyu bedeninizi izleyebilen sabit sensörlerle donatıldı. Kalp ritmi gün boyu giyilebilir cihaz sayesinde ölçülebiliyor; bu da dakika dakika bedenimizi dinlememize, bilmemize imkân veriyor. Böylece, örneğin; ölçümde enerjiniz düşük çıktıysa birkaç egzersizle bacaklarınızı esnetebilir ya da bir yürüyüşe çıkabilir, sağlıklı gıdalar atıştırabilirsiniz. (Elbette, sağlık tavsiyesi için daima önce doktorunuza danışmalısınız)

Diyeti Kişiye Özel Hale Getirmek

Beslenme tavsiyesi, hepimizin metabolizması aynıymışcasına sıklıkla genellemelerden oluşur. Ancak, her birimizin gıda ihtiyacı farklıdır. Bazı insanlar vejetaryen ya da veganken; diğerleri glutenli gıdalardan ya da temel olarak karbonidrattan uzak durmaya çalışır. Kiminin de sodyumdan, kolesterolden ya da yağlı gıdalardan uzak durması ve yediği her şeye dikkat etmesi gerekir.

Bu alanda, teknolojinin çok büyük bir faydası söz konusu. Herhangi bir yemeğin tam olarak ne içerdiğinden emin değil misiniz? Akıllı telefonunuz, yemeğin içerdiği besinleri online olarak görebilmenizi kolaylaştırıyor. Giderek daha çok gıda şirketinin, pazara sunduğu gıdalara ilişkin kalori, içerik, besin değeri gibi verileri sağladığı dikkat çekiyor. Bu da bu bilgilerin bizlere tek bir parmak hareketi uzaklığında olması demek. Pek çok ülkede S Health uygulaması, kullanıcıya kişisel ilgi alanlarına dayanan sağlık tavsiyeleri de sunuyor.

Geniş ürün yelpazesi

Samsung’un cihazlara yönelik sağlık uygulamaları geliştiren iş ortaklarının sahip olduğu ve çoğunluğu S Health’e entegre olan geniş ekosistemi, Gear S2’yu daha da verimli hale getiriyor. Galaxy App Store; kalori sayımı, karbonidrat takibi, diabete özel sağlık kontrolü ve çok daha fazlası konusunda uzmanlaşmış geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Ayrıca, gün geçtikçe artan mobil gıda uygulamaları sayesinde, kullanıcılar çok daha fazla seçeneğe sahipler.

Daha Sağlıklı bir Yaşam

Bireyden topluma, yemek kültürü bir bütün olarak büyük bir değişimden geçiyor. Samsung Electronics’in en yeni mobil cihazları ve bu cihazların sunduğu sağlık uygulamaları bu dönüşümde önemli bir rol oynuyor. İş sağlığa geldiğinde, daha iyi bir yaşam, yediklerimizin karşılığını bilmekle başlıyor ve söz konusu mobil uygulamalar, kullanıcının ihtiyacına göre beslenme ve gıdayla ilgili her yardımı sunuyor. Tüm bu faydalar, her zamanki gibi Samsung’un tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılama odaklı çalışmalarından doğan yenilikçi buluşlar olarak dikkat çekiyor.

The post Daha İyi Beslenip Daha Sağlıklı Yaşamanın Formülü Samsung’un En Yeni Cihazlarında! appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Penta ’dan Tam Donanımlı Teknoloji Merkezi

Uçtan uca çözümlerin gerçek dünyadaki simülasyonuna olanak tanıyan “Penta Teknoloji Merkezi” hizmete açıldı. Türkiye'nin önde gelen teknoloji dağıtıcılarından Penta Teknoloji,...

Kapat