IPHaber

Genel


Coinbase, ETF çalışmaları için BlackRock ile görüşüyor

Eylül 7, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

2017 sonlarına doğru bitcoin vadeli işlemleri başlamıştı ve o dönemlerde reddedilmiş olsa da ETF’nin yani Borsa Yatırm Fonu’nun 2018 yılı içerisinde tekrar gündeme geleceğini paylaşmıştık.

Borsa Yatırım Fonu, en basit haliyle menkul kıymetler borsasına işlem gören fonlardır diyebiliriz. Menkul kıymetler borsasında işlem gören “değerler” hisse olarak alınıp satılabildiği gibi ETF olarak işlem görebiliyor. ETF’ler vergi avantajı, düşük maliyet ve hisse senetlerinin özelliklerini barındırması dolayısıyla daha esnek ve tercih edilen bir katma değerli yatırım yöntemi olarak tercih ediliyor.

Coinbase and BlackRock are reportedly teaming up to create a Bitcoin ETF.

Things are going to get REAL INTERESTING if Wall Street starts working alongside crypto companies, rather than fighting them.

— Pomp 🌪 (@APompliano) September 6, 2018

Kripto para borsalarının en popüler ve en büyüklerinden biri olan Coinbase, Business Insider’in haberine göre Wall Street’in 6 trilyon dolarlık yatırım yönetim fonu BlackRock’ın yardımıyla ETF yaratmayı planlıyor.

Kurumlara yakın kaynakların paylaştığı bilgiye göre Coinbase ve BlackRock konuyla ilgili görüşmeler yapıyor ve BlackRock’ın blockchain çalışma grubu ile Coinbase ETF üzerine çalışmalara başlayabilirler.

Bitcoin – ETF tartışmaları finans dünyasının uzun zamandır tartıştığı bir konu ve SEC tarafından 22 Ağustos itibariyle yapılan 9 başvuru reddedilmiş, 23 Ağustos günü ise red kararının geri çekildiği ve yeniden inceleneceği belirtilmişti. ETF başvurularının SEC tarafından onaylanması durumunda kurumsal yatırımcıların bitcoin yatırımı için çok daha güvenilir bir ortam oluşmuş olacak.

Habere göre yapılan görüşmelerin Coinbase ve BlackRock arasında yapılan görüşmelerden biri mi yoksa görüşmenin bir parçası mı olduğu bilinmiyor. Her iki durumda da kripto para borsası ile önemli bir Wall Street yatırım fonunun bir arada çalışma ihtimali finans dünyasını heycanlandırdığını belirtmeliyim.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Uber, Türkiye haklarının Altur’a devredilmesi söylentisini yalanladı

Bugün karşımıza çıkan bir görsel ve sosyal medyada yayılan söylenti ile birlikte Uber Türkiye‘nin Altur Turizm‘e devredildiği iddiası ortaya atıldı....

Kapat