IPHaber

Satın Alma


Cisco İsrail’li Video Yazılımı Firması NDS’yi 5 Milyar $’a Satın Aldı

Mart 18, 2012 by admin in Satın Alma, Telekom with 0 Comments

Network üreticisi Cisco Systems NDS firmasını 5 milyar $ nakit ve borçların ödenmesi karşılığında satın alıyor. İsrail’li firma NDS video ve TV’lardaki interaktif eğlence uygulamaları için yazılım geliştiriyor. Bu satın alma, Cisco’nun 2009 yılında 3 milyar $’ satın aldığı Tandberg’den bu yana yaptığı en büyük alım.

1988 yılında bir grup bilimadamı tarafından kurulan şirket 1992 yılında 15 milyon $ karşılığında News Corp tarafından satın alınmıştı. Daha sonra 2009’da özel sermaye grubu Permira 3,7 milyar $ karşılığında hisse aldı. Son durumda şirketin % 51 hissesi Permira’ya ve % 49’u ise News Corp.’a aitti.

NDS’nin merkezi İngiltere’de. 5000 elemanı var ve 5 ülkede operasyon yürütüyor. Başkanı olan Abe Peled’in satın alma sonrasında Cisco’nun video ve ürünleri grubundan sorumlu başkan yardımcısı olacağı belirtiliyor.

Cisco’nun bir süredir TV yayın kutuları (set-top-boxes) işinden çıkacağı konuşuluyordu. Bu açıdan alım hayli ilgi yarattı.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Com Uzantısı 27 Yaşında

Her gün ziyaret ettiğimiz onlarca hatta yüzlerce web sitesinin sonundaki .com uzantısının ilk olarak hangi tarihte kullanıldığını hiç düşündünüz mü?...

Kapat