IPHaber

Telekom


Cisco Cius Kurumsal Tablet Temmuzda Geliyor

Temmuz 1, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

 

O kadar kurumsal ki ceket-kravatsız kullanmak yasaklanabilir.

Haberimizin girişinden Cisco‘nun Cius ile aslında son kullanıcıya hitap eden yeni bir iPad türevi olmadığını anlamışsınızdır. Cisco geçen yıl bu zamanlar kurumsal pazar için Cius adında yeni birAndroid tablet tasarladıklarını duyurmuştu. Her ne kadar ürünün 2011 başında satışa sunulduğu söylense de birkaç şanslı kişi dışında ürüne ulaşabilen olmamıştı. Ancak bugün yapılan resmi bir açıklamayla yeni Cius’un bu temmuz ayı içinde, tüm dünyada yaygın olarak satışa sunulacağı bildirildi.

Cisco Cius "kurumsal" tablet.

Cisco Cius “kurumsal” tablette özelleştirilmiş Android 2.2, 7″ dokunmatik ekran, gürültüönleyicili çift mikrofon, 3G/4G, WiFi ve Bluetooth kablosuz, 5 megapiksel kamera HD video kayıt ve HD ses çıkış desteği bulunuyor. Ayrıca ürün kendine özel bir “dok” klavye-telefon istasyonuna da yuvalanabiliyor.

Cisco Cius klavye-telefon dokCisco Cius klavye-telefon dok Resmi büyüt

Cisco ürün yönetimi başkanı Tom Puorro “Cius basit bir tablet kesinlikle değil. İş ortamında kullanmaya alıştığımız tüm iletişim ve bilişim olanaklarını biraraya toplayan sanal bir masaüstü.” diyor ve Cius’un basit bir hesaplama aygıtı olmaktan çok, iş dünyanıza açılan bir pencere olduğunu belirtiyor.

Ürünün pazara çıkmasının bir yıl sürmesinin ardında Cisco’nun son kullanıcıya yönelik Google Android mağazalarını değil, kendi kurumsal hedeflerine özel AppHQ uygulama mağazasını geliştirmesi yatıyor.

Bakalım Cius iş dünyasında zamanında yaşanan “Thinkpad” devrimine benzer bir başarı yakalayabilecek mi.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
'İşin içinde devlet varsa filtre sansürdür'

Tekgıda-İş Sendikası tarafından TMMOB İstanbul Şubesinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) internet sitelerine erişimin engellenmesi hakkındaki kararına ilişkin düzenlenen...

Kapat