IPHaber

Genel


Cisco Certified Architect sertifikası, daha üstü yok!

Ekim 2, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Cisco Certified Architect sertifikası, network uzmanlığını CCIE seviyesinin de üstüne taşıyor. Cisco, ağ tasarımcılarının mimari uzmanlıklarını tanımaya yönelik yoğun müşteri ve pazar talebini karşılamak için, Cisco® Kariyer Sertifikasyonları’nın en yüksek yetkinlik belgesi olan Cisco Certifed Architect’i hayata geçirdi.

Cisco Certified Architect, global organizasyonların, karmaşıklığı giderek artan ağlarını besleyebilen ve etkili bir şekilde iş stratejilerini dönüşüm yaratan teknik stratejilere dönüştürebilen ağ tasarımcılarının mimari deneyim ve yetkinliklerini belgeliyor. Müşterilerin, bu yaratıcı çözümleri kullanmak için gerekli beceriye sahip profesyoneller tarafından desteklenen üst düzey yeni teknolojileri entegre etmesinde Cisco’nun iş ortaklarının kritik bir rolü bulunuyor.

Uzmanlık bakımından CCIE® sertifikasının üzerinde bulunan sertifika, bir kurul sınavı ile verilecek. Adaylar, kurula bir takım kurumsal ihtiyaçlara yönelik mimari çözümler sunacaklar. Kurul, adayların önerilerini “anında”, ilave koşullara göre yenilemelerini isteyecek. Cisco Certifed Architect’e başvuru için en az 10 yıllık sektörel deneyimin yanı sıra, CCDE™ sertifikası sahibi olmak gerektiriyor.

İstanbul Mobil CCIE Laboratuarı hizmete açılıyor
Cisco, gelişen pazarlardaki sertifikalı BT profesyonellerine duyulan acil ihtiyacı karşılamak ve CCIE Routing&Switching sınavını almak isteyenlere daha kolay bir test imkanı sunmak amacıyla, CCIE Routing & Switching sınavını alabilecek yetkinlikteki adaylara yönelik CCIE Mobil Test laboratuvarı açıyor. Cisco CCIE Mobil Test laboratuvarları, adayların sınava kendi ülkelerinde girerek zaman kazanmalarına ve tasarruf sağlamalarına olanak tanıyor. Türkiye’de de CCIE Sertifikası almak isteyenler 30 Kasım – 4 Aralık 2009 tarihleri arasında İstanbul’da açılacak Mobil Test Laboratuvarı’ndan faydalanabilecek.

Türkiye’deki yetkin adayların, yurtdışına kıyasla çok daha az zaman, çaba ve maliyetle, hızlı ve kolay bir şekilde sınava girmelerini sağlayacak olan CCIE Mobil Test laboratuvarı’na katılım sınırlı sayıda tutulacak. Bir haftada en fazla 30 adayın kabul edileceği İstanbul CCIE Mobil Test Laboratuvarı’na Routing & Switching’in yanı sıra, güvenlik alanındaki CCIE Security sertifikasını almaya hazırlanan adaylar da katılabilecek.

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
CeBIT Fırsatı 6 Ay 8Mbps Internet TurkNet'ten ücretsiz

TurkNet, CeBIT’teki standını ziyaret edenlere 8Mbit’e kadar en hızlı internet erişimini ilk 6 ay bedava kullanma olanağı sunuyor. Geçen seneki CeBIT...

Kapat