IPHaber

Satın Alma


Çinli alibaba yahooyu satın almayı planliyor

Ekim 2, 2011 by admin in Satın Alma, Sosyal Network with 0 Comments

Şartlar uygun olursa böyle bir satın almaya sıcak baktıklarını ifade eden Jack Ma, bunun önemli fırsatlar sunabileceğini belirtti. Yahoo’nun tamamıyla ilgilendiklerini açıklayan CEO, bu sayede ABD pazarına da girmeyi planlıyor.

Ciddi bir alıcı olduklarını belirten Ma, bu satış için başka taliplerin de bulunduğunu ama kendilerinin çok ciddi olduklarının altını çizdi. Gelen haberler arasında Ma’nın ABD pazarını gözlemlemek için San Fransisco bölgesinde bir merkez kuracağı da bulunuyor.

Bu hamle ile Çin online ticaret pazarına hakim olan Alibaba’nın ABD’ye gireceği düşünülüyor. Ancak rekabetin çok çetin olduğu ve vahşi kapitalizmin kurallarının işlediği bu pazarda Alibaba ne kadar başarılı olabilecek şimdiden bir şey söylemek zor.

Bir dönem internetin en büyük markalarından biri olan ancak son yıllarda sıkıntıya düşen Yahoo, kısa bir süre önce CEO’su Carol Bartz’ı kovmuştu. Öte yandan birkaç yıldır Yahoo’nun satılacağı ile ilgili dedikodular da ortaya atılmıştı.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Beş ülkeden Cisco Ağ Uzmanları Türkiye'de buluşuyor

Eğitim içeriği Cisco tarafından hazırlanan ve Cisco Networking Academy tarafından desteklenen Bilişimde Gençlik Hareketi projesi, yeni bir başlangıç yapıyor ve...

Kapat