IPHaber

Mobil


Cepte yazılım geliştirip satmak çok kolay

Ekim 8, 2010 by admin in Mobil, Yazılım with 0 Comments
Gelişen teknoloji temel düzeyde bilgisayar kullanım bilgisine sahip kişiler,Bircom tarafından geliştirilen Phonsai ile tüm cep telefonlarına uyumlu mobil yazılım geliştirebiliyor.

Kişi ve kurumlara kod yazma bilgileri olmadan bütün marka ve modeller için uygulama üretme, gönderme ve gönderilerini raporlama imkanı veren Java tabanlı bir mobil uygulama geliştirme platformu olan Phonsai ilepratik İngilizce, TOEFL çalışma, 2010 Astroloji, domuz gribi hakkında bilgilendirme, katalog, organizasyon davetiyeleri, ürün broşürleri, telefonrehberleri, fotoğraf albümleri oluşturulabiliyor.

Bircanoğlu, geniş bir telefon ailesinde çalışacak mobil uygulama geliştirmenin uzun ve emek isteyen bir iş olduğunu belirterek, normal koşullarda basit bir mobil uygulamanın hayata geçirilmesinin 1,5-2 aylık bir süreç olduğunu anlattı.
Bircanoğlu, Phonsai son kullanıcıtestlerinin tamamının, bilgisayardainternet kullanan, bir editörde yazı yazan, Microsoft Excel’i giriş seviyesi kullanan giriş seviyesi bilgisayar kullanıcıları üzerinde test edildiğini vurgulayarak, “Kullanıcı ekranları çok basit ve birkaç tıklamayla istediğiniz işi yapabiliyorsunuz. Phonsai ile tanışan kişiler 10 dakika sonra kendi mobil uygulamalarını geliştirmiş oluyorlar” dedi.

İnternet üzerinden kullanılabilen bir yazılım olan Phonsai ile operatörleri, üreticileri, katma değerli servis sağlayıcıları, reklam ve medya ajanslarını ve mobil uygulama üretmek isteyen kurumları ve son kullanıcıları hedeflediklerini dile getiren Bircanoğlu, tüm cep telefonlarınauyumlu olması nedeniyle Phonsai ile mobil uygulama üretiminde kısıtlayıcı noktanın, en alt seviyede hedeflenen telefon olması gerektiğine işaret etti. 

5 MİLYON KULLANICI 25 MİLYON KEZ İNDİRECEK
Bircanoğlu, Phonsai’den faydalanmanın ücretinin mobil uygulamanın gönderileceği kişi sayısına göre belirlendiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İlk etapta Phonsai’nin hedefinde olan operatör ve katma değerli servis ortaklarıyla çalışmaya başladık ve yavaş yavaş yurtdışından gelen istekleri de değerlendirmeye başlıyoruz. Phonsai aracılığıyla 2011 yılının sonuna dek binin üzerinde şirketin uygulama geliştirmesini ve yalnızca Türkiye’de 5 milyon telefon kullanıcısının Phonsai kullanılarak yaratılmış uygulamaları 25 milyon kez indireceklerini öngörüyoruz.”
Phonsai’nin Turkcell tarafından “Uygulamalar Yarışıyor” yarışmasının uygulama geliştirme platformu olarak ilan edildiğini kaydeden Bircanoğlu, bireysel olarak geliştirilen Nefes grubu için hazırlanan müzik uygulaması, pratik İngilizce, TOEFL çalışma, 2010 Astroloji, domuz gribi hakkında bilgilendirme gibi uygulamaların şu an Turkcell Uygulama Dükkanında yer aldığını aktardı. 

Tagged , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
TTNET IPTV servisini başlattı; IPtivibu

TTNET, uzun süredir merakla beklenen IPTV servisinin lansmanını 24 Eylül 2010 tarihinde yaptı. Türkiye'de ilk defa TTNET tarafından sunulan servis...

Kapat