IPHaber

Telekom


Cep Telefonları Ön Ödemeleri Kartlara Dönüşüyor

Eylül 8, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

SmartSoft’un Denizbank (Dexia), Turkcell Teknoloji ve MasterCard ile geliştirdiği mobil ödeme çözümünde, NFC (Near Field Communications – Yakın Alan İletişimi) teknolojisiyle karta ihtiyaç duymadan direkt “SIM” üzerinden müşterilere hızlı ve güvenli alışveriş imkanı sağlanıyor ve cep telefonu temassız kredi kartına dönüşüyor.

EMV backoffice altyapısının SmartSoft tarafından geliştirildiği projede, güvenilir servis sağlayıcı olarak Turkcell’in sahip olduğu Avrupa’nın MasterCard onaylı ilk MNO TSM’i hizmet veriyor. Mobil ödeme uygulaması olarak ise MasterCard Mobile PayPass kullanılıyor.

Bu projenin en önemli özelliklerinden biri Türkiye’de NFC teknolojisine sahip offline işlem yapabilen ilk ön ödemeli kart sistemi olması.

4 FİRMA GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ<7b>

SmartSoft OCEAN kart paketi geçişiyle müşterisine daha hızlı ve kaliteli hizmet altyapısını geliştiren DenizBank(Dexia), NFC geçişiyle müşterisine hızlı ve güvenli alışveriş imkanı sunuyor.

SmartSoft Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel, sundukları çözümle ilgili olarak;

“DenizBank (Dexia) NFC geçişiyle Türk bankacılık sektörü için gerçekleştirdiğimiz birçok projeye bir yenisini daha ekledik. Kartlı ödeme sistemlerinde sunduğumuz uçtan uca çözümlerle pek çok ilke imza attığımız sektörde, mobil ödeme konusunda da bu trendimize devam edeceğiz. DenizBank (Dexia) ile bugün ve geçmişte olduğu gibi ileride de ses getirecek yeni projelere imza atacağımıza inanıyorum”

dedi. Güzel, yakın gelecekte bu sistemin daha fazla yaygınlaşacağını ve pek çok sektörü etkileyeceğini de belirtti.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Oracle announces MySQL Installer for Windows

Oracle has announced the general availability (GA) of a new MySQL installer for Windows. Using the GUI-based installer, users can install all of...

Kapat