IPHaber

Mobil


Cep telefonları da sanallaşacak

Aralık 10, 2010 by admin in Mobil, Sanallaştırma with 0 Comments

Son kullanıcının akıllı telefonlar üzerindeki deneyimi giderek zenginleşirken aynı zamanda karmaşık bir hale geliyor. LG ve VWware ortaklığında oluşan sanallaştırma özellikli telefon fikri de bu duruma bir çözüm olarak ortaya çıkıyor.

Tek bir telefon üzerinden iki işletim sisteminin çalışması anlamına gelen sanallaştırılmış telefonda işletim sisteminin birinin kişisel diğerin de kurumsal işlemler için kullanılması öngörülüyor.

Sanallaştırmadan nasibini alan bu telefonlar elbette iki numaraya sahip olacak. Kullanıcı kişisel e-posta ve telefonun standart uygulamalarını Android telefon üzerinde mevcut olan işletim sistemi üzerinde kullanacak. Diğer işletim sistemi ise kullanıcının kurumsal içeriğe güvenli bir şekilde erişmesini sağlayacak.

Akıllı telefonlarda sanallaştırmanın kurumsal verileri ve kişisel uygulamaları birbirinden ayıracağına inanan şirketler, kişisel telefonu üzerinden kurumsal sisteme bağlanmak isteyen kullanıcılardan kaynaklanan çoğu akıllı telefon yönetim sistemi sorunun böylelikle bir nebze olsun çözüleceğine inanıyor.

Geliştirilmekte olan bu teknolojinin masaüstü ve sunucu hipervizörü gibi çalışması öngörülüyor. Sanallaştırılmış akıllı telefonların 2011 yılı içinde piyasada olması planlanırken, benzer teknolojinin tabletler için de uygulanması söz konusu olabilir.

Daha fazla ayrıntı için bu adres ziyaret edilebilir.

Tagged , , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Alışverişte sim karta taksit dönemi başlıyor

Cep telefonu operatörü Avea'nın yeni ürünü alışveriş işlemlerinde "karttan çek" söylemini "sim karttan çek"e taşıyor. Kredi kartı sim karta giriyor,...

Kapat