IPHaber
Son Yazılar

Güvenlik


Cebit Hannover’de Türk bayrağını dalgalandırdı

Mart 14, 2012 by admin in Güvenlik, Telekom with 0 Comments

CeBIT Fuarı’nda stant açan Crypttech’in Genel Müdürü Akın Sağbilge, Mısırlı ve Suudi yazılım güvenliği firmalarının Türk şirketleri tercih ettiğinin altını çizdi.
Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen CeBIT Fuarı’nda stant açan Crypttech Bilgi Güvenliği ve Yapay Zekâ Firması Genel Müdürü Akın Sağbilge (37), özellikle Mısır ve Suudi Arabistan’daki yazılım güvenliği firmalarının Türkiye’yi tercih ettiğini söyledi. Sağbilge, ABD veya İsrail programlarını kullanmak istemeyen bu ülkelerden gelen uzmanların Türk bayraklarını görünce kendileriyle işbirliği yapmak için stantlarına geldiklerini kaydetti.
Osmanlı Tuğralı Teşekkür
Öte yandan Türk işadamlarına resepsiyon veren İstanbul Ticaret Odası (İTO) meclis üyesi Mehmet Zeki Sayın tarafından, stantlarını ziyaret eden Hannover Başkonsolosu Tunca Özçuhadar’a katkılarından dolayı Osmanlı Tuğrası hediye edildi. Resepsiyona MÜSİAD yönetim kurulu, Ziraat Bankası Genel Müdürü, başta olmak üzere Türkiye’de ve Aşağı Saksonya’da faaliyet gösteren birçok büyük firmanın temsilcileri katıldı. Başkonsolos Özçuhadar da, “Biz Başkonsolosluk olarak şirketlerimizin destekçisiyiz. Onların her türlü sorunlarında yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat