IPHaber

Genel


CCIE v4.0 R&S eğitimi ilk kez Türkiye'de

Kasım 5, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Yurtdışından gelecek iki CCIE eğitmeni tarafından verilecek eğitim sırasında bir de CCSI Sistem Eğitmeni yer alacak.
 
CCIE, Cisco sertifikasyon programının en üst basamağını oluşturuyor ve bu sertifikaya sahip ağ uzmanları IP tabanlı ağlar konusunda her türlü sorunu çözebilecek yeterliliğe sahip oluyor. Türkiye’de CCIE sertifikasına sahip uzman sayısı ise 100’e ulaşmış değil. AcademyTech’in düzenleyeceği eğitim sonrasında Türkiye’deki CCIE sertifikalı uzman sayısının 10 kişi artması hedefleniyor.
 
14 gün sürecek eğitimin ilk 10 günü CCIE R&S Lab sınavına hazırlık ve 4 günü ise gelişmiş yönlendirme ve anahtarlama (Advanced Routing ve Switching) eğitimi olarak planlanmış. CCIE eğitimine katılabilmek için ön şart ise CCNP sertifikasına sahip olmak ve özellikle yönlendirme ve anahtarlama konusunda sektör tecrübesine sahip olmak.
 
Eğitim’de her bir kişiye 1 CCIE v4.0 R&S laboratuvar imkanı sağlanacak ve eğitimin kalitesi için eğitim süresince 2 CCIE eğitmeni bulunacak. Türkiye’nin önde gelen ağ uzmanlarına yenilerini eklemek için düzenlenen 14 günlük eğitimin ücreti 5.770 USD + KDV. İsteyen öğrenciler eğitim ücreti için Yapı Kredi Bankası’ndan kefilsiz kredi kullanabilecek.
 
CCIE eğitim programının Ekim ayında yenilendiğini söyleyen AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız, “AcademyTech olarak düzenledğimiz CCIE eğitimi Türkiye’de düzenlenen ilk versiyon 4 CCIE R&S eğitimi olma özelliğine sahip. Üstelik Ekim ayında yayınlanan CCIE v4.0 programına uygun bir eğitim olacak. Yurtdışından gelecek eğitmenlerimizin şimdiye kadarki eğitimlerine katılanların CCIE sınavlarında yüzde 95 gibi çok yüksek bir başarı oranı bulunuyor. Bu eğitim sayesinde Türkiye’de büyük ihtiyaç duyurulan CCIE uzman açığına biraz olsun çözüm sağlamayı umuyoruz” diye konuştu.   Özellikle Cisco İş Ortaklarının CCIE sertifikalı personel ihtiyacı olduğunu söyleyen Özcan Yıldız, “Cisco Türkiye, yaklaşık 100 olan Türkiye’deki CCIE sertifikalı kişi sayısını 2011 senesi sonuna kadar 300’e çıkarmayı hedefliyor ve bu hedef için Cisco Eğitim İş ortağı olarak AcademyTech’in üzerine düşen görevi yerine getireceğiz” dedi.

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cisco ve EMC'den IT altyapısında dev işbirliği

Müşterilerinin IT altyapısının esnekliğini artırarak daha hızlı çalışabilmesine imkan verecek çözümler sunmayı planlayan üçlü koalisyon; daha önce de birlikte çalışmıştı....

Kapat