IPHaber

Genel


Canon, analog fotoğraf makinası dönemini sonlandırdı

Haziran 2, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Canon, analog fotoğraf makinası dönemini sonlandırdı

Yıkıcı teknolojiler, mevcut pazar ve değer ağını yıkarak yeni bir pazarlar yaratırken, maliyeti daha düşük, daha hızlı ve hayatı kolaylaştıran ürün ve servisler değer yaratmaya başladılar. Heyecan yaratan bu tek yenilikler konu, bazı emektar ürünler hakkında konuşmaya geldiğinde ise yüzleri ufak bir üzüntü kaplayabiliyor.

Japon fotoğraf üreticisi Canon‘un da duyurduğu bir haber böyle bir türden. Şirket, analog fotoğraf makinesi “EOS – 1v“nin satışını sonlandırdıklarını açıkladı. Fotoğraf makinesi serisinin babası olarak kabul EOS-1v, SLR makinelerinin en iyileri arasında bilinmekteydi.

Canon’un yaptığı açıklamaya göre, üretici şirket 2025 yılının Ekim ayına kadar ürünü kullanan müşterilerine servis ve destek hizmeti sağlayacak. Ancak şirket, 31 Ekim 2020 yılından sonra parça envanter durumuna göre müşterilerinin makine onarım isteklerini reddebileceğini açıkladı.

İlk kez 2000’de piyasaya sürülen ürünün üretimine 2010 yılında son verilmişti.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Alibaba’nın saatte 14 km hızla teslimat yapan sürücüsüz robotu

Perakende sektörünün dev ismi Amazon, yeni teknolojilerden destek alarak teslimat sürecindeki rekabeti arttırmaya devam ediyor. Alibaba ise bu rekabete yeni...

Kapat