IPHaber

Çağrı Merkezi


Çağrı merkezleri, vatandaş odaklı hizmeti ön plana çıkarıyor

Temmuz 15, 2011 by admin in Çağrı Merkezi, Etkinlik with 0 Comments

Çağrı merkezlerinin kamunun yatırım planları içine girmesiyle vatandaş odaklı hizmet kavramı daha fazla gündeme taşınmaya başladı. IMI Conferences tarafından 28 Eylül 2011 tarihinde Ankara Swissotel’de gerçekleşecek “Kamu Çağrı Merkezlerinin 2023 Vizyonu” konulu konferansta vatandaş odaklı hizmetin önemine vurgu yapılacak, sektörün istihdama katkısı ve gelişim hızı masaya yatırılacak. Kamu kurum temsilcilerine katılımın ücretsiz olduğu konferansta, Türkiye Çağrı Merkezi Araştırması 2011 sonuçları da açıklanacak.

2010 yılında 1 milyar Dolar seviyesine yaklaşan, istihdama katkısı kadar ekonomik büyüklüğü ile de dikkat çeken çağrı merkezi sektörü, kamuyu da içine alan bir büyüme trendine girdi. Bir önceki yıla oranla %47’lik büyüme gösteren kamu çağrı merkezleri, bugün gerçek anlamda vatandaş odaklı hizmeti gündeme taşıyor.

Hizmet için var olan kamu kurumlarının çağrı merkezlerinden bağımsız hizmet vermelerini düşünmek bugün için aslında hem finansal hem organizasyonel olarak pek mümkün görünmemekte. Geçmişte SSK prim ödemelerinize ulaşmanız günlerinizi alırdı, bir hastaneden randevu almak uzun kuyruklarda beklemek demekti, polise bir ihbarda bulunmanız için bildiğiniz tek adres yan mahalledeki karakoldu. Bunun gibi eskiden ulaşılamaz görünen birçok kurum, bugün telefonun diğer ucunda herkese eşit hizmet prensibiyle çağrı merkezi destekli bir çalışma modeline doğru gidiyor. Bu alanda Sağlık Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Karayolları, Sosyal Güvenlik Kurumu, Polis İmdat gibi çok başarılı kamu örnekleri mevcut ve her geçen gün de artmakta.
Her yönüyle vatandaşın hayatını kolaylaştıran bu yeni ve gelişen iş kolunun irdeleneceği toplantı, ilk “Kamu Çağrı Merkezi Konferansı” olma niteliği taşıyor.

Program:
Konu: Kamu Çağrı Merkezlerinin 2023 Vizyonu – Vatandaş Odaklı Hizmetin Önemi
Tarih: 28 Eylül 2011, Çarşamba
Yer: Swissotel, Çankaya/Ankara
Konferans Katılım: Ceyhan Taşçı – ceyhantasci@imiconferences.com.tr

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal Medyadan Ağ Kontrolü Yapın

İş dünyası artık sosyal ağların hızlı yükselişine bir türlü dur diyemeyeceğince bu nimetten faydalanmaya karar verdi. Patronların en çok çekindiği...

Kapat