IPHaber

Çağrı Merkezi


Çağrı merkezi personeline 'batsın bu dünya' şarkısı yasak

Haziran 11, 2010 by admin in Çağrı Merkezi with 0 Comments

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) Çağrı Merkezi’ne alımı yapılan personelin arabesk müzik dinlemesi yasaklandı. Sağlık Bakanlığı, Türk Telekom ile birlikte pilot uygulama olarak Erzurum ve Kayseri’de MHRS çağrı merkezleri açtı. Erzurum MHRS Çağrı Merkezi?ne bugün noter çekilişi ile 67’si asil, 34’ü yedek olmak üzere 101 personel alımı yapıldı. Türk Telekom’un, proje ortağı olduğu ASSİSTT İnsan Kaynakları Koordinatörü Hamza Bayındır, çekilişten asil ve yedek olarak çağrı merkezinde aday olarak çalışmaya başlayacak personelin arabesk müzikten uzak durmasını istedi. Bayındır, çağrı merkezlerinde çalışacak kişilerin dinamik, heyecanlı, mutlu ve umutlu kişiler olması gerektiğine vurgu yaptı.

Çağrı merkezinde çalışan kişilerin, telefonda görüştükleri kişilere karşı pozitif bir sinerji ile cevap vermelerini isteyen Bayındır, “Türk Milleti olarak karamsar, iç karartıcı müzik dinlemeyi seviyoruz. ‘Batsın bu dünya’, ‘Durdurun dünyayı inmek istiyorum’ gibi arabesk müzikler dinleyerek karamsar yaşamayı seviyoruz. Mutlu olmamız, umutlu olmamız için gerekli zenginliğimiz var. Başarısız olmaya mahkum etmeyelim kendimizi, çağrı merkezinde çalışacak kişiler olarak sizler umutlu ve mutlu olmayı seçeceksiniz. Arabesk müzik dinleyerek kendinizi karamsarlığa bırakmayacaksınız.” dedi.

Arabesk müzik dinlemeyi yasaklayan Bayındır, çağrı merkezinde çalışacak adayların bol bol kitap okumalarını da tavsiye ederek, “Kitap okuma alışkanlığımız olmalı. Kitap okumayanın kariyer imkânı olmuyor. Çağrı merkezinde çalışacak olan sizler kitap okumayı hayatınızın bir parçası sayacaksınız.” diye konuştu. Erzurum İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik ise 2003’ten beri Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında sunulan sağlık hizmetlerindeki kalitenin artmasıyla, kamudan hizmet alan müşteri memnuniyetinin yüzde 29’dan 62’ye yükseldiğini anlattı. Doç. Dr. Vançelik, MHRS sisteminin yavaş yavaş oturmaya başladığına da vurgu yaparak, “Halkımız yavaş yavaş MHRS sistemini tanıyıp, randevu almaya başladı. Sizler göreve başladığınızda vatandaşa sıcakkanlı yaklaşıp, şifa dileyerek hasta ve yakınlarının gönlünü alın.” şeklinde konuştu.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Markafoni'nin yüzü Burcu Esmersoy

2008 yılının eylül ayından bu yana Türkiye’nin ‘ilk’ özel alışveriş kulübü olarak faaliyet gösteren markafoni, 8 – 9 Haziran tarihlerinde...

Kapat