IPHaber
Son Yazılar

Çağrı Merkezi


Çağrı Merkezi kullanım oranı %61

Eylül 7, 2010 by admin in Çağrı Merkezi, Telekom with 0 Comments

Türkiye’nin kentsel alanında yaşayan, ekonomik olarak aktif ve çalışan nüfusun yaşam biçimlerinin ele alındığı Tüketici Trend Araştırması, Türkiye’deki teknoloji kullanımını ölçümledi. Interpromedya Pazar Araştırma Merkezi tarafından yüz yüze anket tekniğiyle gerçekleştirilen araştırma; CRM için önemli ipuçları içerirken, tüketicinin hangi ürünlerle teknoloji pazarını canlandıracağını da açıkça ortaya koyuyor. 

En fazla telekom ve bankacılık hizmetlerinde kullanılan çağrı merkezlerinde tüketicinin en büyük sorunu yüzde 82’yle müşteri temsilcisine bağlanamamak 
Teknolojinin ilerlemesi ve zaman sıkıntısı birleşince çağrı merkezlerinin önemi, her geçen gün daha da artıyor. Araştırma sonuçlarına göre yüzde 61’lik kesim çağrı merkezlerinden hizmet alıyor. Tüketicinin çağrı merkezini en fazla kullandığı alanlar ise; yüzde 71’le telekom, yüzde 66 ile bankacılık ve yüzde 29’la ulaşım hizmetleri. Sıralama daha sonra doğalgaz, elektrik vb. hizmetler, paralı kanal hizmetleri ve e-ticaret siteleriyle devam ediyor. Tüketiciye çağrı merkezleriyle yaşadığı sorunlar sorulduğunda ise; yüzde 82 “Sürekli sesli yanıt sistemi ile karşılaşıyorum, müşteri temsilcisine ulaşamıyorum” cevabı birinci sırada yer aldı. Müşteri temsilerinin sorunlarını anlamadığını söyleyenlerin oranı yüzde 23 iken, yüzde 17’lik kesim müşteri temsilcilerinin yeterli bilgisi olmadığını ve sorunları çözemediğini söyledi. 

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat