IPHaber

Genel


Butik risk sermayesi yatırım fonu: ADVentures

Haziran 12, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Butik risk sermayesi yatırım fonu: ADVentures

Geçtiğimiz Mayıs ayında Türkiye’de seri A ve B yatırımları yapmak için kurulmuş butik bir risk sermayesi fonu olan ADVentures’ın Scotty‘e yatırım yaptığını sizlere aktarmıştık. Bu haberimizde ise risk sermayesi fonu olan ADVentures‘a yakından bakacağız.

Kollektif House, reztoran ve mutlubiev’e yatırım yaptı

BluTV projesinin başındaki isim olan Aydın Doğan Yalçındağ başkanlığındaki ADVentures’ın başkan yardımcılığını ise Alihan Metin Yalçındağ üstleniyor. Oğuz Alper Öktem ve Alpay Güler‘in de ADVentures ekibi içinde yer aldığını da ekleyelim. Şu ana kadar Scotty’nin haricinde Kolektif House, reztoran ve mutlubiev‘e de yatırım yapan ADVentures, son 1 yılda 15 milyon dolar kapitali riske etti.

ADVentures risk sermayesi yatırım fonunun yatırım yapmak için aradığı kriterler ise daha önce dünyada denenmiş ve tutmuş bir iş modeli olması, iş modelinin lokal saha operasyonu gerektirmesi, değerlemenin 10 milyon dolar bandının üzerinde olması, net çıkış stratejisine sahip olması ve ülkenin kalkınmasında ve istihdam yaratılmasında faydalı olması.

Son olarak önümüzdeki dönemde pek çok yeni yatırımla karşımıza çıkmasını beklediğimiz ADVentures’ın yönetimi altındaki varlıklarının 50 milyon dolar civarında olduğunu da ekleyelim.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook yeni Anılar özelliğini kısa süre içerisinde yayına alacak

Dün Anılar özelliğini tanıtan Facebook, platformdaki tüm geçmişinizi tek bir yerde toplamayı hedefliyor. Anılar özelliği aynı zamanda şimdiye kadar “Tarihte...

Kapat