Bulut mimarisinde HP yatırımları

0
8

HP, işletmelerin teknolojilerini geliştirmek ve verimliliği artırmak üzere bulut bilişime geçmelerini kolaylaştırmak için bulut bilişim danışmanlık hizmetleri portföyünü genişletiyor.
HP, bu amaçla geçtiğimiz günlerde Singapur’da bir Ar-ge merkezi açtı. HP Laboratuvarları Direktörü Prith Banerjee, şirketin, uygulamaya koyduğu 5 yıllık stratejik plan çerçevesinde bulut bilişimi 8 temel hedef arasına aldığını ifade etti. 2008’de, Yahoo ve Intel ile “güç birliği” yapan HP, ortak geliştirilen donanımların test edilmesi amacıyla dünya çapında 10 merkezi üs olarak kullanıyor.

HP’nin, ‘Bulut Bilişim Tasarım Hizmeti’yle şirketler, bir taraftan ölçeklenebilir bulut bilişim altyapılarının tasarlanmasını sağlarken, iş risklerini azaltarak projelerini daha hızlı tamamlayabiliyorlar. İhtiyaçlara özel oluşturulan bulut bilişim tasarım ve uygulama planıyla maliyet tahminleri, test yöntemleri, operasyon yönetimi, kullanım ömrü yönetimi, işletme idaresi ve destek hizmetleri ortaya çıkartılıyor.

‘Bulut Bilişim Tasarım Hizmeti’yle, en karmaşık ihtiyaçlara cevap vermeye hazırlanan HP, ABD ordusunun yararlandığı bilgisayar hizmetlerinin talebe göre önceliklendirilmesini sağlayan bir bulut bilişim çözümü olan Hızlı Erişilen Bilgisayar Ortamı’nı(RACE) tasarlamıştı.

HP’nin, Bulut Bilişim Referans Mimarisi tüm bulut bilişim altyapıları için bir çerçeve oluşturarak farklı işletme gereksinimlerine göre özelleştirilebiliyor ve böylece yeni teknolojiler, yazılım paketleri ile ihtiyaçlar karşılanabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.