IPHaber

Donanım


“Bu PC tarihte bir ilk!”

Razer’dan PC’ler için yeni bir kategori.

PC ve donanım devi, daha önce kimsenin yapamadığı, yeni bir “PC türü” geliştirdiğini söylüyor!
Razer,pc,bilgisayar,intel,haswell,Min Liang Tan,Blade Pro

 

 

 

 

 

 

 
Intel’in yeni Haswell mimarisini temel alan Core i7 dört çekirdekli işlemcilere sahip iki yeni diz üstü bilgisayarıntanıtımını yapan Razer firması CEO’su Min Liang Tan, tüm oyun severleri ilgilendiren açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz günlerde aslında zorunda olmadığı halde sahte “yüzde 90 indirim” kuponlarına sahip kullanıcılarınaürünlerini teslim etmeye karar vermesiyle gündeme gelen Tan, yeni işlemci mimarisinden yana büyük umutları olduğunu açıkladı: “Intel ile çok iyi bir ilişkimiz var. Bütünleşik grafik çözümleri konusunda muhteşem bir iş çıkarıyorlar. Haswell, öncülü Ivy Bridge ile kıyaslandığında çok önemli bir gelişme. Bu konuda çok heyecanlıyım. Daha hangi işlerde kullanabileceğimizi merak ediyorum.”

Açıklamanın yapıldığı etkinlikte, 17 inç boyutlu Blade Pro ve 14 inç boyutlu Blade modeli tanıtıldı. İki bilgisayarda da GeForce GTX 765M GPU bulunuyor. Yeni Blade, sadece 1,6 santimetre kalınlığında ve 1,9 kg ağırlığında. Ancak bilgisayarın teknik özellikleri bu mütevazı cüssesine rağmen göz dolduruyor. Bilgisayarın, “şimdiye kadar üretilmiş en ince oyun bilgisayarı” olduğu belirtiliyor. Tan bu “yeni kategori” hakkında şunları söylüyor: “Bizce henüz böyle bir kategori yok. Mevcut oyun bilgisayarları ya çok kalın ya da ince ve performans yoksulu. Biz bunun insanların arzuladığı yepyeni bir kategori olduğunu düşünüyoruz. Bir oyun bilgisayarının performansına ve MacBook Air’in formuna sahip bir bilgisayar. Bugüne kadar böyle bir bilgisayar yoktu.”

Bundan sonra tüm enerjilerini bu yeni ürün kategorisini geliştirmeye adayacaklarını açıklayan Tan, şunları da sözlerine ekliyor: “Zorlukları seviyoruz. PC’lerin durumuna bakın. En son ne zaman bir PC hakkında heyecanlanan birini gördünüz? Sürekli olarak daha ucuz, daha sıkıcı, daha kalın oldular.”

Önceki yazıyı okuyun:
Suudi Arabistan’da Viber yasaklandı

Özellikle Android'li mobil cihaz kullanıcılarının yoğun bir şekilde tercih ettiği ve çapraz platform desteği sayesinde çok fazla kişiye hitap etmeyi...

Kapat