IPHaber
Son Yazılar

Güvenlik


BT ve DHL'den RFID için işbirliği

Temmuz 12, 2011 by admin in Güvenlik with 0 Comments

Dünyanın önde gelen iletişim çözümleri ve hizmetleri tedarikçilerinden BT, yine dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL ile bir Küresel Yenilik Ortaklığı imzaladı. Anlaşma kapsamında BT, tüm grubun araştırma proje ve yeniliklerinden sorumlu olan DHL Solutions & Innovations (DHL Çözümleri ve Yenilikleri-DSI) birimine, yeniliklerin teşvik edilmesi, yeni lojistik hizmet ürün ve teknik çözümlerinin geliştirilmesinde destek sağlayacak.

DHL Çözümleri ve Yenilikleri Başkan Yardımcısı Petra Kiwitt konu ile ilgili açıklamasında; “BT’nin, yenilikçilik ve lider olma konusunda haklı bir ünü var. Bizim gibi, BT de küresel olarak faaliyet gösteriyor ve dünyadaki en iyi bilinen markaların çoğunun ihtiyaçlarını ele alıyor. Her iki şirketin de, lojistik endüstrisini yenilik açısından daha da ileriye taşıyacak büyük fırsatları belirleyeceğinden eminiz” dedi.

BT ile DHL, yeşil ve sürdürülebilir lojistik ve  tedarik zinciri için RFID ve güvenlik çözümleri gibi bir dizi ortak araştırma-geliştirme alanları belirlediler. Programın bir parçası olarak, BT’nin, yeni çözümleri geliştirmek, test etmek ve göstermek için DHL Yenilik Merkezi’ne erişimi olacak.

İki şirketin ilk önceliklerinden biri, bugünün küreselleşmiş, kıt ve giderek karmaşıklaşan tedarik zincirlerinde malların hareketini yönetmek için müşterilerinin ihtiyaç duyduğu uçtan uca bilgi görünürlüğünü etkin kılan RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) çözümlerini sağlamak olacak.  Müşterilere, BT’nin halihazırda, yeni nesil altyapı ve tedarik zinciri yetkinliklerini sağlamak için yatırım yaptığı ve kısa süre önce DHL’e tüm bölgede iletişim hizmetleri sağlamak için bir anlaşma imzaladığı gelişen Asya Pasifik pazarında desteklemeye özel bir önem verilecek.

BT’nin küresel lojistik endüstrisinin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunduğunu belirten BT Global Services Küresel Ticaret Başkanı Bas Burger, “Verimli tedarik zinciri işlemleri, bu endüstrinin temel taşıdır ve bilginin görünürlüğü, tedarik zincirinin can damarıdır. Bunu, BT’nin barkod ve RFID çözümlerini kullanarak veriye erişim, insanlara ulaşma (ses ve görüntü hizmetleri aracılığı ile) ve malların bir yerden başka bir yere hareketini takip etme becerisi ile müşterilere sunuyoruz. Bu tür yenilikçi hizmetleri geliştirmek ve uygulamak için müşterilerimizle birlikte yatırım yapıyor, ortaklıklar kuruyoruz. Yeni geliştirmelerimiz için DHL ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat