IPHaber

Açık Kaynak


Böyle bilgisayar modifikasyonu görülmedi!

Aralık 30, 2013 by admin in Açık Kaynak, Donanım

Bir PC ve kasası ne kadar etkileyici olabilir? Bu özel tasarım bilgisayarı görmeden cevap vermeyin!

kasaass

Japon’ların anime ve mecha sevgisi malum. Televizyonlarından ve sinemalarından sürekli bu alt kültüre dair yapımların fışkırdığı Japonya’da şimdi de bir PC kullanıcısı, bilgisayarı ve kasasına yaptığı “modifikasyonla” gündeme geldi.

Aslında Avusturya’da yaşayan bir Japon olan Hiroto Ikeuchi isimli kullanıcı, “sıla hasretini” kullandığı PC’yi ve kasasını tamamen mecha ve anime ikonlarıyla süsleyerek gidermeye çalışmış.

İlk bakışta PC’nin etrafını saran savaş cihazlarının küçük minyatür süsler olduğu düşünülüyor ancak Hiroto Ikeuchi tasarımını bu kadar basite indirgememiş. Kasanın etrafındaki süsler aynı zamanda PC’nin bir bileşenini de saklıyor. Tankın içinde SSD sürücüler, mayın tarlasında klavye, bir başka savaş aracının içinde mouse bulunuyor.

Hiroto Ikeuchi, tasarımın henüz bitmediğini ve yeni eklemelerle tasarımı geliştirmeye devam edeceğini de vurguluyor. Yakında, tamamen bir odayı kaplayan dev bir tasarımın içine saklanmış bir PC ile karşılaşabiliriz. 

 

Önceki yazıyı okuyun:
Empatiq İletişim Teknolojileri’nden KOBİ’lere Santral Kiralama Desteği

İnternet tabanlı iletişim sistemleri konusunda Türkiye'nin önde gelen firmalarından Empatiq İletişim Teknolojileri, KOBİ'lere sunduğu kiralama hizmeti ile alanında bir İLK'e...

Kapat