IPHaber

Genel


Boston Dynamics, Atlas robotunun yeni videosunu paylaştı

Ekim 12, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

2018 yılı boyunca robot köpeği olan SpotMini ile ilgili paylaştığı videolar ile adından söz ettiren Boston Dynamics, yeni bir video ile karşımızda. Paylaştığı yeni videonun başrolünde ise SpotMini değil Boston Dynamics’in insansı robotu olan Atlas modeli yer alıyor.

Bilim kurgu filminden bir sahne değil

Videoda Atlas robotunun parkurdaki performansı gözler önüne serilmiş durumda. Neredeyse bir bilim kurgu filminin sahnelerine benzeyen video kimileri için oldukça korkutucu olabilir. Yaklaşık 6 yıl önce ilk videoları ortaya çıkan Atlas, zaman içinde oldukça gelişme kaydetmiş gibi görünüyor.

Videonun başında bir kütüğün üzerinden atlayan Atlas, sonrasında ise her biri 40 cm yüksekliğinde olan engelleri tek adımda atlayarak videoyu tamamlıyor. Videonun korkutucu olan kısmı ise oldukça ağır olan bir robotun 40 cm yüksekliğindeki engelleri havada süzülürcesine geçebiliyor olması.

Hatırlatmak gerekirse Boston Dynamics’in robot köpeği olan SpotMini, 2017 yılının Kasım ayında yeni versiyonu ile karşımıza çıkmıştı. Önemli bir tasarım değişikliği yaşayan SpotMini, kapı açma ve koşma gibi özelliklere de sahip durumda.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Walmart ve PayPal’dan kasaları ATM haline getirecek önemli stratejik iş birliği

ABD'nin dev market zinciri Walmart ile PayPal arasında yapılan yeni anlaşmayla birlikte her iki marka da ortak müşterileri için önemli...

Kapat