IPHaber

Satın Alma


Borusan Telekom Vodafone'a satıldı.

Aralık 30, 2009 by admin in Satın Alma, Telekom with 0 Comments

Vodafone Türkiye, 3000 kurumsal müşterisi bulunan ve kurumsal sabit iletişim pazarının önde gelen alternatif telekom operatörlerinden biri olan Borusan Telekom’u satın almak üzere Borusan Holding ile anlaştı. Son dönemde kurumsal müşterilerin tercihinde hızlı bir ivme kazanan Vodafone Türkiye, bu satın alma kararı ile kurumsal iletişim pazarındaki konumunu daha kuvvetlendirmeye yönelik stratejik bir adım atıyor. Satın alma işlemi, ilgili resmi kurumların onayından sonra tamamlanacak.

Satış sözleşmesi imza töreni Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ve Borusan Holding CEO’su Agah Uğur’un katılımıyla gerçekleştirildi. İmza töreninde bir konuşma yapan Serpil Timuray, Vodafone Türkiye olarak faaliyete başladıkları 2006 yılından bu yana önemli yatırımlar yaptıklarını ve iletişim pazarında güçlü bir oyuncu olma hedefiyle yatırımlarına devam ettiklerini belirtti.

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur ise imza töreninde yaptığı konuşmada; “Borusan, telekomünikasyonu geleceğin yüksek katma değer yaratacak sektörlerinden biri olarak saptayarak 2000 yılında sektöre ilk giren şirketlerden biri oldu. 5 yıl içinde en önemli kurumsal hizmet sağlayıcılarından biri haline geldik. Borusan Telekom performansı ile kendi sektöründe bir başarı hikayesi yaratmıştır. Ancak sektördeki entegrasyona yönelik trendler ve faaliyet gösterdiğimiz enerji, çelik ve lojistik sektörlerindeki büyüme hedeflerimiz bize telekom işinden çıkma kararı aldırdı. Akılcı bir anlaşmaya kadar da rekabet gücümüzü geliştirecek yatırımlarımızı aralıksız sürdürdük.”

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Telefonunu çalarken dinlet, kontör yada dakika kazan!

Telefonda çok aranıyorsan şanslısın, zira çalarken dinleterek görüşme kazanabilecek sistem başladı. Servise abone olarak başlangıçta sabit bir hediye kazandıktan sonra...

Kapat