IPHaber

Genel


Boeing, Kendall Square’de uçan araç konsepti için AR-GE merkezi açıyor

Ağustos 2, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Boeing, Kendall Square'de uçan araç konsepti için AR-GE merkezi açıyor

Perkins + Will (PRNewsfoto/Boeing)

Geleceğin uçak otomobil konsept çalışmalarına rakibi Airbus‘tan geri kalmak istemeyen Boeing, ABD’nin Boston eyaletinde otonom uçan araç konsepti için yeni bir AR-GE merkezi açmayı planladığını duyurdu.

ABD’li şirket, merkezde hava araçlarının yeni tasarımı, geliştirilmesi ve otonomlaştırılması üzerine yoğunlaşacak. Teknoliji şirketleri ve rakipleri kadar hızlı davranmayan Boeing’in buna rağmen daha somut adımlar attığını söylemek yanlış olmaz. Zira geçtiğimiz yıl satın aldığı Aurora Flight Sciences‘ın çalışanları da yeni AR-GE merkezinde yerini alacak.

Bu arada çalışmalara birlikte 100 yıldır ortak işler başardığı MIT’in mühendisleri de eşlik edecek. Anlaşma uyarınca Boeing, MIT’nin merkezi olan Kendall Square‘de 17 katlı yeni bir binanın 100.000 metrekarelik araştırma ve laboratuvar alanını kiralayacak.

Yeni anlaşma Boeing ve MIT arasında uzaysal yeniliğini ilerletmek için yeni bir kilometre taşı oluyor. Yeni merkeze yapılan yatırım, Boeing NeXt’in yeni oluşumunu izliyor. Bu yeni organizasyon, , seyahat ve ulaşımın geleceğini şekillendirmek için şirket çapında araştırmacıları ve projeleri bir araya getirecek. Merkezdeki çalışanlar, Boeing NeXt programlarını desteklemek için yeni teknolojilerin geliştirilmesine yardımcı olacak.

150’den fazla ülkede havayolu şirketlerini destekleyen Boeing’in, ürün ve hizmetleri arasında ticari ve askeri uçaklar, uydular, silahlar, elektronik ve savunma sistemleri, fırlatma sistemleri, gelişmiş bilgi ve iletişim sistemleri yer alıyor.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook WhatsApp’tan gelir elde etmeye hazırlanıyor

Geçtiğimiz haftalarda açıkladığı ikinci çeyrek rakamlarının büyüme yavaşlığı ve 120 Milyar dolarlık değer kaybı ile gündeme gelen Facebook, gelirlerini artırmak...

Kapat