IPHaber

Genel


Bitcoin son 40 günün zirvesinde

Nisan 25, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Bitcoin son 40 günün zirvesinde

Kripto para ekosisteminin lokomotifi bitcoin, dün son 40 günün en yüksek seviyesine ulaştı. Son haftada yaşanan istikrarlı yükseliş ile bitcoin fiyatları 9 bin doların üzerine çıktı. Nisana ayı başlarında 6400 dolar ile yılın en düşük seviyelerini gören bitcoin teknik analizlerde de belirtildiği gibi, bu seviyede destek bularak yukarı yönlü hareketine başladı. Nisan ayı başından beri gerçekleşen tırmanışla bitcoin yüzde 30 değer kazandı.

Tırmanışın ardında ki en büyük nedenlerden biri ABD’nin vergi sezonunun sona ermesi gösteriliyor. Bu yükselişin devam edip yeni rekorlara imza atabilmesi için en son Ocak ayında gördüğümüz 12 bin dolar psikolojik sınırını aşması gerekiyor.

Kripto para ekosisteminin toplam market hacmi Mart ayı boyunca 200 ile 300 milyar dolar arasında gidip geliyordu ancak Nisan ayında başlayan yükseliş ile 400 milyar doları tekrar aştı.

Diğer kripto para birimleri de bitcoine yükseliş trendinde eşlik ediyorlar. Ethereum 400 dolarların altına indiği dönemlerden tekrar 600 dolarların üzerine çıktı.

Bitcoin-cash ise 15 Mayıs çatallanması öncesi neredeyse fiyatını iki kat arttırdı ve 1500 dolar seviyelerini test etti.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Flipboard, yeni sürümünde teknoloji içeriklerini odağına alıyor

Kullanıcıların ilgi alanlarındaki haberlere hızlıca ulaşmalarını sağlayan Flipboard, yeni güncellenmeyle birlikte teknoloji alanındaki haberlere daha fazla yer vermeye başladı. 2010...

Kapat