IPHaber

Genel


Bitcoin-Cash 15 Mayıs çatallanması öncesinde tırmanışa geçti

Nisan 21, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Bitcoin-Cash 15 Mayıs çatallanması öncesinde tırmanışa geçti

15 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan çatallanma öncesinde dün, bitcoin-cash yüzde 10’un üzerinde fiyat yükselişi ile 1000 dolar psikolojik sınırını aşarak diğer kripto paralar karşısında daha iyi bir pozisyona geldi.

2017 yılının Ağustos ayında gene bitcoinden çatallanarak yaratılan bitcoin-cash geçtiğimiz hafta yüzde 30’un üzerinde değer kazandı. Mayıs ayının ortasında gerçekleşmesi planlanan çatallanma ile bitcoin-cash blok limitini 8 mb’dan 32 mb’a çıkartacak ki bu asıl çatallandığı bitcoinin 1 mb blok limitinin çok üzerinde. Çatallanmada ayrıca, segwit protokolü de iptal edilecek.

Bitcoin-cash, orijinal bitcoin whitepaperine sadık kaldığı 2017 yılındaki çatallanmadan beri bitcoinin ismi ile yatırımcıları kandırdığı konusunda suçlamalara konu olmuştu. Bitocin-cashin şiddetli savunucularından ve erken dönem bitcoin yatırımcılarından olan Roger Ver son dönemlerde bir çok internet yayınına katılarak bitcoin-cashin tanıtımını yapıyordu. Aynı zamanda bitcoin.com’unda sahibi olan Roger Ver orjinal bitcoini isle bitcoin-core olarak isimlendirerek başka bir PR çalışmasınada imza atıyor.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Airship: Projelerinizde yeni özellikleri kademeli olarak yayına alabileceğiniz araç

Facebook, Google, Airbnb ve daha bir çok büyük şirket, milyonlarca kullanıcıya sahip olduğu için ve her bir ülkenin, bölgenin ve...

Kapat