IPHaber

Genel


Bir sanal operatör daha, GSMobile

Nisan 14, 2009 by admin in Genel with 1 Comment

Fenerbahçe’nin ardından Galatasaray taraftarları da kendilerine özel mobil iletişim operatörüne kavuştu. Avea ile Galatasaray Spor Kulübü arasındaki işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen yeni mobil operatörün adı GSMobile.

Sanal mobil operatörler için teknik ve yasal altyapının hazırlanmasının ardından spor kulüpleri birbiri ardına yeni hizmetlerini duyurmaya devam ediyor. Fenerbahçe’nin taraftarlarına sunduğu Fenercell’in ardından Galatasaray da Avea ile işbirliği çerçevesinde GSMobile isimli sanal mobil operatörü hizmete sunduğunu açıkladı. Beş yıldır Galatasaray’ın ana sponsoru olan Avea “tek takım, tek yürek, tek hat” sloganıyla hayata geçen GSMobile’ın servis sağlayıcısı oldu.

Galatasaray Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Telekom, Avea ve diğer Galatasaray yetkililerinin katılımıyla düzenlenen basın toplantısında tanıtılan yeni operatör Galatasaray taraftarlarına ayrıcalıklı servisler sunarken, kulübe maddi gelir sağlayacak. Konu ile ilgili konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, 1 ay önce yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre, Türkiye’de futbolla ilgilenen kişilerin yüzde 39’unun Galatasaray taraftarı olduğunu savunarak, şunları söyledi:
“Bu kamuoyu araştırmasının verilerine göre, yüzde 32 Fenerbahçe, yüzde 17-18 civarı Beşiktaş ve diğer takımlar taraftar sıralamasında sıralanıyorlar. Bunun doğruluğunu kanıtlamak için taraftarlara önemli görev düşüyor. Bunu ispatlamak istiyoruz. Günlük hayatta kullandığımız cep telefonları, size ekstra bir külfet getirmeden kulübe katkı olarak dönüşüyor. Artık Galatasaray taraftarlarının konuşma sırası geldi. GSMobile’ın logosundaki aslan oldukça ciddi görünüyor, çünkü çok ciddi bir iş yapıyoruz. O aslanın yüzünü güldürelim.” Türkiye’de en fazla taraftara sahip olduğu iddia edilen Galatasaray’ın, bu liderliğini GSM operasyonunda da kanıtlaması gerektiğini ifade eden başkan Polat, şunları kaydetti: “İlk hedefimiz, 100 bin rakamını geçmek. Bu az bir rakam değil ama Galatasaray taraftarının miktarı düşünülünce, çok bir rakam da değil. GSM operatörü olmak, Galatasaray için başlattığımız çok büyük bir projenin parçası. Ardından taraftar kartı, kredi kartı, internet tv, mobil tv gibi yeni çalışmalar gelecek. Taraftarımız bizi hep destekledi. Bu işte de bizi yalnız bırakmayıp, lider yapacaklardır.”

Tagged , , , ,

Related Posts

One Comment

  1. ultraaslanNis 15, 2009 at 14:30

    ne güzel açmışlar, fakat tarifeleri acaip uçuk. gsmobilli arkadaslarımla ücretsiz konuşacakmısım. püff ne işe yarar!

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Türk Telekom'dan Netbook Hediye

Türk Telekom’un yeni “NeTTbook” kampanyası ile 24 ay süresince ayda 29,90 TL ödeyerek LG X110 model bir netbook bilgisayar sahibi...

Kapat