IPHaber

Çağrı Merkezi


Bingöl’e büyük çağrı merkezi yatırımı

Mart 7, 2011 by admin in Çağrı Merkezi with 0 Comments

Callpex, Bingöl’de yatırımlarını tamamladığı yeni çağrı merkezini devlet bakanları ve kurucu ortakların katılımıyla hizmete açtı.

Callpex, Bingöl’de yapımı tamamlanan yeni çağrı merkezini Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, BTK Başkanı Tayfun Acarer, TÜBİSAD Başkanı Turgut Gürsoy ve Callpex Kurucu Ortakları Ali Sabancı, Haluk Emiroğlu, Kemal Cılız gibi isimlerin katılımıyla gerçekleştirilen törenle hizmete açtı. Çok kısa sürede hizmete hazır hale getirilen Bingöl’deki çağrı merkezi kompleksinin 1000 kişilik kapasitesi bulunuyor. Callpex yörede ilk etapta 150 kişi istihdam etmeyi, daha sonra bu sayıyı kademeli olarak artırmayı planlıyor.

Callpex’in Anadolu’da devam ettirdiği yatırımlardan biri olan Bingöl Çağrı Merkezi’nin yöre hayatını olumlu yönde etkileyecek. Callpex Kültür Merkezi Projesi ile Bingöl halkına istihdamdan fazlasını sunmayı planlayan firma, bu kompleks bünyesinde sinema ve tiyatro salonları, çeşitli kültürel kulüpler, diksiyon ve bilgisayar kursları gibi eğitim ve kültür faaliyetlerini artıracak.

Anadolu’ya yatırım sürecek

Çağrı merkezi sektöründe Anadolu yatırımlarının öncülüğünü yapan Callpex, Bingöl operasyonunun ardından Anadolu’nun diğer illerinde de yeni çağrı merkezleri için gerekli planlamaları yapıyor. İletişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte dünyanın herhangi bir yerinden hizmet vermenin ve almanın mümkün hale geldiğini belirten Callpex Çağrı Merkezi Genel Müdürü Oğuz Taşkent, “Bu sayede çağrı merkezleri de, adının aksine bir merkezi üsse gerek duymadan hareket kabiliyeti ediniyor ve her lokasyonu yeni bir merkez olarak kabul edebiliyor. Biz de teknolojinin sağladığı bu avantajı, kısa vadede İstanbul dışında farklı şehirlerde de hizmete başlayarak kullanacağız. Bingöl’de hayata geçecek olan çağrı merkezimizi yeni coğrafyalar ve yeni yatırımlar izleyecek” dedi.

Callpex Bingöl Çağrı Merkezi’nin ardından yapılacak yeni yatırımlar için Orta ve Batı Anadolu illerini hedefliyor. Yenilikler yılı olarak tanımladığı 2010’u, yüzde 200 büyüme ile sektörün oldukça ilerisinde tamamlayan Callpex, 2011 yılında da büyümeyle paralel olarak yatırımlarını sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana geçen sürede 1200 kişiye istihdam sağlayan Callpex, Bingöl’de açılan yeni kompleks ile birlikte çalışan sayısını yıl sonuna kadar 1500’e çıkarmayı hedefliyor.

Tagged , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye, Superonline ile İlk Kez Dünya Fiber Liginde

Evlere fiber internet konusunda dünyanın önde gelen kurumu Uluslararası FTTH Konseyi’nin son raporuna ilk kez giren Türkiye, fiber internet penetrasyonunda...

Kapat