IPHaber

Etkinlik


Bilişim Zirvesi'10 ‘da herkes için bir şey var

Ekim 5, 2010 by admin in Etkinlik, Telekom with 0 Comments

Bilişim Zirvesi’10, iş liderlerinden teknoloji liderlerine, sağlık profesyonellerinden savunma sanayine, telekomdan yeni medya dünyasına, finans profesyonellerinden kamu ve devlet yöneticilerine uzanan geniş bir yelpazeyi ağırlıyor. Turkcell’in ana sponsorluğunda düzenlenen ve son derece zengin içeriğe sahip olan Zirve’de hedefinize uygun konuları dinlemek, panelleri takip edebilmek ve iletişim yapmak için sizlere ‘Bilişim Zirvesi’nde Kimler İçin Ne İçerik Var?’ ajandası hazırladık. Zirve’de herkes için bir şey var.

CIO’lar için Bilişim Zirvesi’10

Bilişim Zirvesi’10’, teknoloji liderleri CIO’lar için kendilerine yararlı olabilecek bakış açıları kazanacakları önemli içerikler sunuyor. Üç küresel düşünürün penceresinden yansıyacak gelecek on yıl ve yeni oyunun kuralları hakkında ipuçları veren Ana Tema Konferansı, CIO’lara vizyoner bakış konusunda katkı sağlıyor. CIO’lar için Zirve’nin bir başka önemli başlığı da dokuz konuda gerçekleşecek en son teknoloji çözümlerinin gündeme taşındığı İş ve Teknoloji Oturumları oluşturuyor.

Ana Tema Konferans’ında CIO’lar kendilerini gelecek on yılda nasıl bir geleceğin beklediğini de Birleşmiş Milletler BT Danışmanı , Teknolojist ve Stratejist Dennis Anderson’nın ağzından dinleme olanağı buluyor. Farklı sektörlerde görev yapan CIO’lar için önem kazanan ve yarın gerçekleşecek olan tema günleri konferanslarında gündeme taşınacak olan sektör dinamikleri de CIO’ların yararlanabilecekleri önemli içerik başlıklarını oluşturuyor. Zirve’de gerçekleşen özel etkinliklerden biri olan Karspersky IT Security Day da, kurumların bilgi güvenliği yönetim sistemlerine nasıl yatırım yapmaları ve nasıl politikalar üretmeleri gerektiği konusunda CIO’lara da, önemli bilgiler verecek etkinlikler arasında yer alıyor.

CIO’lar için önemli etkinlikler:

Ana Tema Konferansı 4 Ekim
Tema Konferansları açılış programları 4-5 Ekim
İş ve Teknoloji Oturumları 4- 5 Ekim

Farklı sektörlerden üst düzey yöneticiler için Bilişim Zirvesi’10

Bilişim Zirvesi’10, her sektörden yöneticiler için de önemli içerikler sunuyor. Vizyoner bakış açılarının önem kazandığı profesyonel yöneticiler için Ana Tema Konferansı, geleceğe dair küresel bakış açılarını yansıtan kurgusu ve konuşmacıları ile önemli bir platform yaratıyor. Bu yıl yöneticiler, üç küresel düşünür ve güvenlik konusunda pek çok ilklere imza atan bir şirketin CEO’sunu dinleyerek vizyoner bakış açılarını genişletiyor. Tema Günleri Konferansları ve Karspeskt Security Day de, kurumların bilgi güvenliği politikaları açısından ip uçları verecek bir etkinlik olarak yöneticilerin yararlanabileceği etkinlik başlıklarında öne çıkıyor.

Farklı sektörlerden üst düzey yöneticiler için önemli etkinlikler:

Ana Tema Konferansı 4 Ekim
Tema Konferansları 5 Ekim
Karsperky Security Day 5 Ekim

Savunma sektörü yöneticileri ve profesyonelleri için Bilişim Zirvesi’10

Bilişim Zirvesi’10’un savunma sektörü yöneticileri için önem kazanacak olan içerikleri arasında Tema Konferansları kapsamında gerçekleşecek olan Savunmada Bilişim Konferansı öne çıkıyor. 5 Ekim’de gerçekleşecek ve Türk savunma sanayinin ileri teknoloji yeteneklerini geliştirme, savunma sanayi projelerinin sivil hayatta da kullanılması ve kritik altyapıların güvenliği konularının konuşulacağı etkinlik, sektör temsilcileri için gündemi belirleyecek. Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar’ın da katılımıyla gerçekleşecek konferans “Ağ Destekli Yetenek; Kritik Tesis ve Altyapıların Güvenliği” ve “Savunma Çözümleri’nin Kamu ve Özel Sektöre Uyarlanması” başlıklarında olan iki panelle de sektör yöneticileri için önemli içerikler sunacak. Zirve’de savunma sektörü yöneticileri için vizyoner bakış açıları konusunda yararlanabilecekleri etkinlikler arasında “Oyun Yeniden Başlıyor” başlıklı Ana Tema Konferansı yer alıyor.

Savunma sektörü yöneticileri ve profesyonelleri için önemli etkinlikler:

Savunmada Bilişim Konferansı 5 Ekim
Telekom Konferansı 5 Ekim
Kaspersky IT Security Day 5 Ekim
İş ve Teknoloji Oturumları 4-5 Ekim

Finans sektörü yöneticileri için Bilişim Zirvesi’10

Bilişim Zirvesi’10’un finans sektörü yöneticileri için önem kazanacak olan içerikleri arasında Tema Konferansları kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleşen Finansta Bilişim Konferansı öne çıkıyor. Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Ersin Özince ve Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vedat Akgiray ve Visa Europe, Yenilikçi Çözümlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sandra Alzetta’nın katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte ayrıca, “Bireysel bankacılık tarafında gelecek on yılda bizi neler bekliyor?” paneli ile kurumsal sunumlar yer alıyor. Yapı Kredi, Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası’ından oluşan dört büyük bankanın tepe yöneticileri ve teknoloji direktörlerini de ağırlayacak olan konferans katılımcıları, sektörde gelecek on yıl vizyonunu da dinleme olanağı bulacak. Zirve’de finans sektörü yöneticileri için vizyoner bakış açıları konusunda yararlanabilecekleri etkinlikler arasında “Oyun Yeniden Başlıyor” başlıklı Ana Tema Konferansı da önemli başlıklardan bir diğerini oluşturuyor.

Finans sektörü yöneticileri için önemli etkinlikler:

Finansta Bilişim Konferansı 5 Ekim
Ana Tema Konferansı 4 Ekim
Kaspersky IT Security Day 5 Ekim

Telekom sektörü yöneticileri için Bilişim Zirvesi’10

Bilişim Zirvesi’10’un Telekom sektörü yöneticileri için önemli içerik başlıkları sunan etkinlikleri arasında Telekom Konferansı yer alıyor. Bu yıl acil durum haberleşmesi gündemiyle 5 Ekim’de gerçekleşecek olan konferans, sektörden ulusal ve uluslararası konuşmacılarla son gelişmeleri gündeme taşıyor. “Acil Durum ve Kamu Güvenliği Haberleşmesi” ve “Telekomda Atılımcı Düzenleme ve Standardizasyon” başlıklı panellere ev sahipliği yapan konferans bu alanlarda telekom sektörü yöneticilerinin sorularını yanıtlayacak. Zirve’nin telekom sektörü yöneticileri açısından önemli içerikler sunduğu etkinliklerden biri de İş ve Teknoloji Oturumları kapsamındaki “Bütünleşik İletişim” başlıklı oturum olacak. Sektör yöneticileri için Ana Medya Konferansı da, küresel bakış açılarından yararlanabilecekleri bir başka etkinlik olarak göze çarpıyor.

Telekom sektörü yöneticileri için önemli etkinlikler:

Telekom Konferansı 5 Ekim
Ana Tema Konferansı 4 Ekim
“Bütünleşik İletişim” başlıklı İş ve Teknoloji Oturumları 4 Ekim
Savunmada Bilişim Konferansı 5 Ekim

Yeni medya yönetici ve profesyonelleri için Bilişim Zirvesi’10

Bilişim Zirvesi’10’un yeni medya yönetici ve profesyonelleri için önemli içerikler sunan etkinlikleri arasında yeni medyadaki yeni iş fırsatlarının ele alınacağı Yeni Medya Forumu öne çıkıyor. Yeni medya profesyonelleri, yeni medyanın içerik geliştirme, içerikten para kazanma, servis geliştirme, yeni servisler yaratma, pazarlama ve tüketicileri bu konuda tutundurma ve yeni içerik dağıtım kanalları konularının işlendiği forum, yeni medya yöneticilerine de bu alandaki son gelişmeleri izleme olanağı sunacak. Interactive Advertising Bureu (IAB Türkiye) Başkanı Klan EuroRSCG CEO’su Levent Erden’in konuk konuşamcı olarak yer alacağı konferans, “Türkiye’de Yeni Medyanın Konumu, Fırsatlar, Tehditler” ve “IPTV’nin Hukuki, Teknik ve Pazar Geliştirme Açısından Bugünü ve Geleceği” başlıklı iki panele de ev sahipliği yaparken, sektör yöneticileri için de önemli bir bilgi platformu oluşturacak. Ana Medya Konferansı da, sektör yöneticileri için küresel bakış açıları sunan etkinlikler arasında önemli yer tutuyor.

Yeni medya yönetici ve profesyonelleri için önemli etkinlikler:

Yeni Medya Forumu 5 Ekim
Ana Tema Konferansı 4 Ekim
Telekom Konferansı 5 Ekim
İş ve Teknoloji Oturumları 4-5 Ekim

Sağlık sektörü yöneticileri ve profesyonelleri için Bilişim Zirvesi’10

Bilişim Zirvesi’10 tema günleri kapsamında 5 Ekim’de ev sahipliği yapacağı e-Sağlık/ Tele Sağlık Konferansı, sağlık sektörü yöneticileri ve profesyonelleri için hasta merkezli sağlık kavramıyla değişen sağlık hizmetlerinde dünyada ve Türkiye’de gelinen son noktanın değerlendirileceği önemli bir bilgi platformu sunuyor. Sağlık profesyonelleri, Oracle Doğu Avrupa Sağlık Sektörü İş Geliştirme Direktörü Miroslav Koncar ve Vodafone Sağlık Çözümleri Başkanı Joaquim Croca’dan e-sağlık uygulamalarının geleceği ve mobil sağlık uygulamaları konusunda dünyadaki gelişmeleri dinleme olanağı buluyor. Sektördeki son gelişmeler ve Bakanlığın projeleri de T.C Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ekrem Atbakan tarafından aktarılıyor. Etkinlikte sağlık profesyonelleri ayrıca “Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri’nde Neredeyiz?”, “Birey(hasta) Merkezli Sağlık Uygulamaları ve Bilişimin Rolü”, “Bilişimle Sağlıkta Bakım Kalitesini Yükseltmek” başlıklarından oluşan üç panelle de alanında yetkin konuşmacıların sektördeki son dinamikleri değerlendirmesini de izleme şansı bulacak.

Sağlık profesyonelleri ve yöneticileri için önemli etkinlikler:

Ana Tema Konferansı 4 Ekim
e-Sağlık/ Tele Sağlık Konferansı 5 Ekim

Kamu yöneticileri için Bilişim Zirvesi’10

Bilişim Zirvesi’10, kamu sektörü yöneticileri ve yetkilileri için de bu yıl format değiştirerek “Devletler Arası E-Devlet Forumu”na dönüşüyor. Kamu yetkililerinin e-devlet ve kamu bilişim projelerinin bölge ülkelerle paylaşılması ve işbirliği ve transfer olanakları konusunda yanıt bulabileceği etkinlikte, “Türkiye’de e-Devlet Vizyonu ve Gelecek On Yıl Hedefleri” ve “Bölge Ülkelerinin e-Devlet Politikaları ve Uygulamaları”başlıklı panellerle de Özbekistan, Suudi Arabistan, Azerbeycan, Suriye’den e-Devlet Projeleri Koordinatörleri ve Bilgi ve İletişim Kurumu Başkanlarını dinleme olanağı da bulunuyor. Bu yıl Türk Savunma Sanayi’nin ileri teknoloji içeren projelerinin sivil hayatta da kullanılması ve kritik altyapıların
güvenliği konusunu gündeme getirecek olan Savunmada Bilişim Konferansı da, kamu yetkilileri açısından önemli bir başka bilgi paylaşımı platformu sunuyor. Ana Medya Konferansı da, sektör yöneticileri için dünyadaki yeni gelişim rotaları hakkında sunduğu içerikle önemli etkinlikler arasında yer alıyor.

Kamu yöneticileri için önemli etkinlikler:

Devletler Arası E-Devlet Forumu 5 Ekim
Savunmada Bilişim, Telekom, e-Sağlık/Tele Sağlık Konferansı 5 Ekim
“Bilginin Güvenli Yolculuğu” başlıklı İş ve Teknoloji Oturumları 4 Ekim
Ana Tema Konferansı 4 Ekim
Kaspersky IT Security Day 5 Ekim

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
CeBIT Bilişim Eurasia 2010 kapılarını açıyor

Avrasya Bölgesi’nin en büyük bilişim fuarı CeBIT Bilişim Eurasia, 6-10 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını 11’nci...

Kapat