IPHaber

Telekom


Bilinçli internet dersi geliyor

Ağustos 16, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) hazırladığı internetin güvenli kullanımına ilişkin yasa taslağıyla ilgili tartışmalar sürerken, İnternet Kurulu, internetin “bilinçli” kullanımının okullarda ders olarak okutulması için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile işbirliği yapma kararı aldı.

İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, şunları söyledi: “İnternet kullanımında en önemli kısım bilinçlenme ve bilgilendirmedir. Özellikle çocukları hedef alan bir eğitim çalışması başlatılacak. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile internetin bilinçli kullanımının müfredata alınarak ders olarak okutulmasıyla ilgili çalışıyoruz. Ailelere de eğitim verilecek. İnternetin neredeyse her alana girdiği çağımızda bilinçlenme şart. Bu bilinci küçük yaşlarda kazandırırsak, çok daha bilgili ve güvenilir bir geleceğe ulaşmış oluruz.”

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye'de 400 bin kişilik siber ordudan Vimjo'nun sahibi M.K. da tutuklananlar arasında..

Oluşturdukları yazılımları yükledikleri porno ve eğlence sitelerine giren kişilerin bilgisayarlarını haberleri olmadan köleleştirerek kurdukları 400 bin kişilik siber orduyla sitelere...

Kapat