IPHaber

Mobil


Beklenen oldu, PlayStation Phone geliyor

Kasım 10, 2010 by admin in Mobil with 0 Comments

PlayStation’da mobil piyasaya giriyor. PSP ile taşınabilir platformda uzun süredir hizmet veren Sony, PlayStation Phone haberlerini daha önce yalanlamıştı. PSP 2 için de net bilginin olmadığı günlerde ortaya çıkan bilgiler PlayStation Phone’un yolda olduğunu gösteriyor. Hatta yolda demek ne kelime, herşey hazır sadece piyasaya çıkmayı bekliyor.

1 GHz Qualcomm MSM8655 işlemci kullanan cihaz, 512 MB Ram ve 1 GB Rom’a sahip. Ekranı 3.7 ila 4.1 inç arasında olacak (kesin bilgi resmi açıklamayla birlikte gelecektir), Memory Stick yerine de MicroSD destekleyecek. PlayStation Phone, işletim sistemi olarak da Android 3.0 kullanıyor olacak (Android 3.0’ın henüz çıkmadığını da belirtelim).

PlayStation Phone’un en büyük özelliği alttan kaydırılabilir kızak ile oyun tuşlarına sahip olması. Yön tuşları ve klasik PlayStation oyun tuşları olan x, kare, yuvarlak ve üçgene sahip olan PlayStation Phone, orta kısımda ise dokunmatik bir alan bulunduyor. Bunun yanı sıra ekranın da dokunmatik olması, oyuna fiziki olmayan ekstra tuşlar katabilir.

Resmi ismi PlayStation Phone olur mu henüz Sony cephesinden yapılan açıklamayı bekliyoruz, ancak Engadget sitesinin ele geçirdiği resimlerde PlayStation logosuna ait hiçbir belirti yok. Tabii cihazın son hali olmaması, PlayStation logosunun ileride eklenebileceği anlamına geliyor.

Çıkış tarihi konusunda 2010’un sonlarına doğru dersek biraz iyi niyetli söylemiş oluruz. Henüz Android 3.0’ın da çıkacağını hesaba katarsak en erken 2011’de piyasaya dağıtlacaktır. Ancak cihaz ile ilgili daha detaylı bilgi bu senenin sonuna doğru açıklanır diye düşünüyoruz.

Tagged , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni başlayanlar için IPtivibu

Yaklaşık 2 yıldır büyük bir ekiple beraber üzerinde çalıştığım IPtivibu servisi artık tüketicilerin beğenisine sunuldu. Aslında bu yeni nesil TV...

Kapat