IPHaber

Genel


Bazı CHP’li Milletvekillerin Twitter Hesapları Hacklendi

Ekim 9, 2014 by admin in Genel with 0 Comments

Kobane’ye IŞID saldırısı ile ilgili olarak Türkiye’de süregiden olaylar kapsamında CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Ensar Öğüt, Aytun Çıray, Oktay Ekşi gibi pek çok CHP milletvekilinin Twitter hesapları da hacklendi.

İlginç olan CHP’li milletvekillerinin bu hackleme olayı karşısındaki yetersizlikleri. Bu hacklemelerin bazılarının dün yapılmış olmasına karşın, bugün hala çözüm geliştirilmemiş olması tuhaf. Bazıları yeni hesap açmış ama asıl hesabını Twitter kanalıyla geri almayı akıl edememiş ya da Twitter’a nasıl ulaşacağını bilemiyor. Yani CHP “sosyal medya” konusunda bilgisiz.

Bu hesapların, tanınan kişilerin hesapları için alınan “verify” damgasını almadıkları bir yana, hacklemelenin gösterdiği bir gerçek de, şifrelerinin de kolay tahmin edilebilir cinsten olması, CHP’nin beceriksizliği anlamına geliyor. Üstelik şimdilik 2 farklı hesap tarafından yapıldığını tespit edebildiğimiz hackerlar, başka milletvekillerinin de sırada olduğuna dair mesaj veriyorlar.

Source: turk-internet

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bakan Elvan Gençlere Seslendi: Yazılım Projeleri Sizden, Destek Bizden

Türkiye'de yazılım pazarını büyütmek, sektördeki istihdamı artırmak ve yazılım firmalarının beklentilerine uygun nitelikli insan yetiştirmek amacıyla Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve...

Kapat