IPHaber

Genel


Basistek Bilgi Güvenliği Danışmalığına Devam Ediyor

Ocak 6, 2017 by admin in Genel with 0 Comments

Tüm kurum ve kuruluşların teknolojiye ve bilgiye bağımlı olması bilgi güvenliğini yaşamsal öneme taşıyor. Basistek artan ihtiyacı dikkate alarak bilgi güvenliği alanındaki danışmanlık faaliyetleriyle de çalışmalarına devam ediyor.

Hem Türkiye’de hem yakın coğrafyada kurumsal firmalara IT yönetimi ve izleme konularında danışmanlık hizmeti sunan Basistek, önem derecesi gittikçe artmakta olan bilgi güvenliğine dikkat çekiyor.

Bilgiye her zaman ve her yerden erişim trendi, bilgi sistemlerinde sınırların ortadan kalkmasına sebep oluyor. Bilgisayar ağları ve internet kullanımının hızla artması ve artmaya devam ediyor olması bilgi güvenliği konusunda hassasiyetin artmasını da beraberinde getiriyor. Bilgi güvenliğinin kurumsal yönetim unsurunun bir parçası olması, yasa ve yönetmeliklere uyum gibi unsurlar ile yakından ilgili olması, kullanıcılara, iş ortaklarına, kişilere, devletlere ve topluma yönelik çeşitli sorumlulukları desteklemesi nedenleriyle, bilgi güvenliğine yüksek seviyede öncelik verilmesi gerekiyor.

Basistek, Bilgi Güvenliği konusunun gittikçe artan bu önemine dikkat çekerek Bilgi Güvenliği Operasyon Merkezi (Security Operation Center – SOC) kavramının en önemli bileşenlerinden biri olan Bilgi Güvenliği Kayıt ve Olay Yönetimi (Security Information and Event Management – SIEM), gizli verinin korunması adına çok önemli hususlardan biri olan Veri Güvenliği (Data Security) ve geliştirilen uygulamalarda ortaya çıkabilecek zafiyetleri en aza indirgemek için önemli bir kavram olan Uygulama Güvenliği ve Güvenli Kod Geliştirme (Application Security and Secure Coding) alanlarında firmaların ihtiyacını karşılıyor.

#Basistek #BilgiGüvenliği #Bilgi #Güvenlik #Danışmalık #Manşet

The post Basistek Bilgi Güvenliği Danışmalığına Devam Ediyor appeared first on ITNetwork.

Kaynak:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Schneider Electric, APC Back UPS ile Her Zaman Kesintisiz Güç

APC by Schneider Electric üç farklı Back UPS güç kaynağı serisi ile tüm zorlu hava şartları nedeniyle oluşabilecek aşırı gerilim...

Kapat