IPHaber

Etkinlik


Avnet, 'Motorola Solutions İle Sınırlarınızı Kaldırın!..' Etkinliğini Gerçekleştirdi.

Temmuz 14, 2011 by admin in Etkinlik with 0 Comments

Motorola Inc ’ın (NYSE: MOT) Motorola Solutions biriminin, Türkiye’de Motorola Solutions ürünlerinin distribütörü Avnet Technology Solutions “Motorola Solutions İle Sınırlarınızı Kaldırın!..” etkinliğini gerçekleştirdi.

Günümüzde global teknolojilerinin yaygın şekilde kullanılması ile birlikte, iletişimdeki tüm sınırların yok olmaya başlaması fikrinden yola çıkılarak gerçekleştirilen etkinlikte; Avnet ve Motorola Solutions yetkilileri iş ortakları ile biraraya geldi.

Toplantıda, Avnet ve Motorola Solutions yetkilileri kablosuz mobilite alanında bu değişimin bir parçası olduklarını belirtirken ayrıca iş ortaklarına da bu konuda çok fazla görev düştüğünü ve OT/VT ürün ve çözümlerinin BT sektöründe yükselen bir trende sahip olduğunun da özellikle altını çizdiler.

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Oktay Öncel, Avnet’in OT/VT alanında Motorola Solutions ile çok önemli projelere imza attığını belirtti. Ayrıca, Avnet olarak kanala sürekli sektörde fark yaratan çözümler ve programlar sunduklarından bahsetti. Öncel bu konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu.

“Avnet Mobile Club, Avnet’in Motorola Solutions çözümleri ile ilgili kanala sunduğumuz özel bir program. Bu program kapsamında bayilerimize özel finansal çözümler, lojistik hizmetler, satış ve pazarlama destekleri sunuyoruz.

Ayrıca, Avnet olarak çok kısa bir süre önce Market Place platformunu hayata geçirdik. Market Place, kanal iş ortaklarımızın yeni son kullanıcı fırsatlarına ulaşabilmelerine ve mobil teknoloji taleplerine çözüm sunabilecek güvenilir bir iş ortağı bulabilmelerine yardımcı olabilmek amacıyla özel olarak tasarlandı. Avnet olarak farklı çözüm ve fırsatlar ile kanalımıza destek vermeye ve kanalımızı geliştirmeye devam edeceğiz .”

Etkinlikte daha sonra söz alan Motorola Solutions Türkiye Kurumsal Mobilite Ürünleri Satış Müdürü Tarık Ertuğrul, Motorola ürünleri satışının sağladığı avantajlardan ve Motorola ürünlerine yatırım yapmanın iş ortaklarına yaratacağı fırsat ve kazançlardan bahsetti. Ertuğrul,

“Kurumsal Mobilite sektöründe lider olan Motorola ürünleri müşterilerine rekabet avantajıi sağlıyor.”

sözleri ile Motorola ürünleri satışının sağladığı avantajları özetledi. Motorola Solutions Türkiye Kanal Satış Müdürü Tibet Oğurtani ise, Motorola Satış Kanal Stratejilerini ve Kanal Satış Programını açıkladı. Oğurtani, kanal stratejilerini şu şekilde özetledi.

“Motorola Kanal yapısı itibariyle irili ufaklı tüm iş ortaklarına yurt çapında eşit koşullarda çalışma imkanı sağlamaktadır. Türkiye genelinde yaygın iş ortakları kanalı ile hizmet sunan distribütörleri sayesinde, Motorola ürün ve çözümlerine erişim her noktada mümkün olmaktadır.”

Motorola Solutions Doğu Arupa Bölgesi Kablosuz Ağ Çözümleri Bölge Müdürü Tomas Bergmann, Türkiye OT/VT pazarında çok önemli bir paya sahip Motorola iş ortakları ile bu etkinlik kapsamında birararaya gelmesinden duyduğu memnuniyeti belirtti. Motorola Kablosuz Ağ Çözümleri ile ilgili bir sunum gerçekleştiren Bergmann :

”Türkiye, sorumlu olduğum bölgede kablosuz mobilite çözümleri konusunda en büyük pazarlardan biri. Türkiye’deki istikrarlı ekonomik büyüme nedeni ile bir çok şirket, kendi BT altyapılarını destekleyen mobil uygulamalar ve yeni terminaller konusunda önemli yatırımlar yapıyor.

Bir çok operatör ve servis sağlayıcı firma, müşterilerine halka açık yeni alanlarda internet bağlantısı sağlayabilmek için araştırmalar yapıyor. Biz, Motorola olarak Avnet ile işbirliğimizde bizim kablosuz mobilite çözümlerimiz ve Avnet’in kendi satış kanalının sağlayacağı avantajlar sayesinde büyük bir iş potansiyeli görmekteyiz.

Bu işbirliğinin, Avnet’in iş ortaklarına ve onların müşterilerine son teknolojileri sunma konusunda çok önemli yeni iş fırsatları sağlayacağını düşünüyoruz.

Toplantıya katılan Avnet ve Motorola iş ortakları, etkinlik sırasında yeni ürünlerin ve yeni kablosuz ağ konseptinin ilgilerini çektiğini belirttiler.”

yorumlarında bulundu. Toplantıda söz alan EMEA Bölgesi Distribütörlerden Sorumlu Kanal Satış Müdürü Vanessa Fifer ise, Türkiye OT/VT pazarının EMEA bölgesinin parlayan yıldızlarından biri olduğunu belirtti. Avnet ile çok sıkı bir iş birliği içerisinde çalıştıklarını belirten Fifer,

“Motorola Solutions olarak her zaman iş ortaklarımızın yanında yer alıyoruz. Avnet ile birlikte geliştirdiğimiz programlar ile siz iş ortaklarımızı desteklemeye devam edeceğiz.”

dedi. Avnet, Motorola’nın kurumsal mobilite çözümlerinin tüm ürün yelpazesini dağıtımını gerçekleştirmektedir. Bu yelpazede Türkiye’deki değer katan satıcılar (VAR), sistem entegratörleri (SI) ve bağımsız yazılım üreticileri (ISV) gibi kanal iş ortaklarına sunulan servislerin yanı sıra, mobil bilgi işlem, gelişmiş veri toplama ekipmanları, RFID çözümleri ve Kurumsal Kablosuz Altyapıları (EWLAN) yer alıyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Hükümet 15 Milyon Öğrenciye Dağıtımda, Yerli Üretim Tablet'i Tercih Edecek

Bugün (eski Tercüman) gazetesinde yayınlanan bir habere göre, hükümet 15 milyon öğrenciye dağıtılacak olan tablet bilgisayarlarda “yerli üretilmiş” olanları tercih...

Kapat