IPHaber

3G&4G


Avea'dan gerçek ortamdaki ilk LTE uygulaması

Eylül 16, 2010 by admin in 3G&4G, Mobil with 0 Comments

Avea, şimdi de Nokia Siemens Networks ile birlikte LTE teknolojisi uygulamasını ticari baz istasyonları ve kullanıcı ekipmanlarını da kullanarak, Avea Ar-Ge Merkezinde gerçekleştirdi.

Türkiye’nin Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip ilk ve tek operatörü Avea, 3G teknolojisinin bir sonraki adımı olan ve GSM sektörüne damgasını vuracak LTE (Long Term Evolution) teknolojisinin geliştirilmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor. 

Avea bu kapsamda; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan alınan izinle, Nokia Siemens Networks ile birlikte, LTE teknolojisi uygulamalarını ticari baz istasyonları ve kullanıcı ekipmanlarını da kullanarak, Avea Ar-Ge Merkezinde başarıyla gerçekleştirdi. 

LTE teknolojisi uygulamalarının gerçekleştirildiği ve sunduğu imkanların gösterildiği toplantıda konuşma yapan Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin; “Avea olarak, yatırımlarımızı müşterilerimize fayda sağlayacak, onlara daha iyi hizmet verebilmemize katkıda bulunacak ve Türkiye’yi yeni teknolojiler ile buluşturmamıza imkân verecek doğrultuda yapıyoruz. Türkiye’nin tek Ar-Ge sertifikasına sahip operatörü olarak, elimizdeki bu büyük Ar-Ge gücüyle 3G altyapısı, hatta 4G altyapısı üzerine ürünler geliştiriyoruz. Bugün Avea, çekirdek şebekesini hem 2G hem de 3G için tamamı ile Next-Generation-Network (NGN) standardında, yani full-IP yapısına geçiren ilk operatördür. Bu yapı ile ileride beklenen LTE gibi teknolojilere hazır durumdadır”  dedi.

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Çağrı merkezleri 20 saniyede yanıtlayacak

 Bilgi Teknolojileri Kurumu, internet ve telefon kullanımına kalite standardı öngören bir yönetmelik yayımladı. Altı ay sonra yürürlüğe girecek yönetmelik, milyonlarca abonenin...

Kapat