Avea ve Callpex Yozgat’ta Güçlerini Birleştirdirler

0
13

Avea ve dış kaynak çağrı merkezi pazarının en önemli şirketleri arasında yer alan Callpex, Anadolu’ya yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Callpex’in Avea’ya hizmet vermek üzere hayata geçirdiği İstanbul ve Bingöl’deki çağrı merkezi komplekslerinin ardından, yeni çağrı merkezi Yozgat’ta geniş katılımlı bir törenle açıldı.
Dün gerçekleştirilen açılışa, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Necati Şentürk ile Callpex Genel Müdürü Oğuz Taşkent, Callpex Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Sabancı, Birkan Babakol, Haluk Emiroğlu, Kemal Cılız, Turgut Gürsoy, Avea Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat ve Avea CEO’su Erkan Akdemir’in katılımıyla gerçekleştirilen törenle yapıldı.
Callpex ve Avea iş birliğinin; Bingöl’ün ardından Anadolu’ya yaptığı yatırım zincirinin ikinci halkasını oluşturan Yozgat Çağrı Merkezi, sağlayacağı istihdam ve oluşturacağı ekosistemle şehrin ekonomik kalkınmasında önemli bir rol üstlenecek. Açılış itibariyle 200 kişiye istihdam yaratan çağrı merkezinde Callpex’in hedefi 2012 yılı sonuna kadar 1000 kişiye iş imkanı yaratmak.
İstihdam sayısı kademeli olarak artırılacak olan çağrı merkezi, bölge gençlerine sunduğu iş ve kariyer olanaklarını artırmak için, ilerleyen dönemde Avea dışında firmalara da hizmet verecek.

Bölge halkının yoğun katılımı dikkati çekerken, mehter takımının gösterisi ise açılıştaki herkesi keyflendirdi. Konuşmacılar konuşmalarını yaptıktan sonra kurdeleler kesildi ve Çağrı merkezi açıldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise açılışın ardından çağrı merkezindeki bilgisayarların başına geçti ve çalışanlarla konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.