IPHaber

Genel


Avaya one-X™ Mobile, ‘Birleşik Haberleşme Çözümü’nü daha fazla mobil cihaza getiriyor

Mayıs 6, 2008 by admin in Genel with 0 Comments

Avaya one-X Mobile, yaygın kullanıcı cihazlarından olan Apple iPhone’u şirket telefonları, sesli postaları, arama kayıtları ve kurumsal rehberlerine güvenli bir erişim sağlamak için destekleyecek; Avaya one-X Mobile artık Symbian ve Windows Mobile’ın yanısıra; RIM, Palm OS, Java ve WAP cihazlarıyla da uyumlu ve hem Avaya hem de Cisco birleşik haberleşme ortamlarını destekliyor.
Kurumsal iletişim uygulamaları, yazılımları ve hizmetlerinde dünya lideri olan Avaya Inc., Avaya one-X™ Mobile ‘ın Apple iPhone’u destekleyeceğini; Palm, Java ve WAP mobil cihazları için de uygun olduğunu da duyurdu. iPhone’dan kurumsal iletişime erişimi duyuran ilk şirket Avaya, şimdi de bu erişimi günümüzde herhangi bir kurumsal iletişim üreticisine ait mobil cihazlarını için mümkün kılıyor.
Avaya one-X Mobile , şirketlerin ve personelin hem Avaya hem de Cisco’dan olan birleşik iletişimi genişletmesini sağlıyor. Avaya one-X Mobile şirketi ve mobil ağları birleştirerek ikisinin birlikte daha verimli çalışmasını sağlarken haberleşme altyapısına yapılmış mevcut yatırımların değerini de artırıyor.
Avaya one-X Mobile ile, kullanımı kolay ve indirilebilir ara yüz artık RIM, Palm, Motorola, LG, Nokia, Samsung, Sanyo, Sony Ericsson ve diğer markaların mobil cihazlarını kurumsal haberleşme ağında uç nokta haline dönüştürüyor. iPhone kullanıcıları artık, Avaya one-X Mobile arayüzüne iPhone’dan erişebilecek ve böylece iPhone’u kurumsal iletişim için kişisel bir uzaktan kumanda olarak kullanabilecekler.

Şirketler ve çalışanlara yönelik güçlü avantajlar ve özellikler
Avaya one-X Mobile , iş çağrılarını kurumsal iletişim ağı ile yönlendirdiğinden, işletmeler ve kuruluşlar bir yandan çalışanların müşterilere olan yanıt verme becerileri ile işçi verimliliğinin artmasını ve işin devamlılığını sağlarken, diğer yandan da mobil çağrı maliyetlerini azaltır ve uygunluk gereksinimlerini destekler. Çalışanlar müşterilere ve iş arkadaşlarına, nerede oldukları fark etmeksizin tek bir numara ile erişebilirler ve acil durumlarda ya da planlı kesintilerde bile halen erişilebilir olurlar. Uygunluk gereksinimlerine tabi olan şirketler mobil cihazla gelen veya yapılan çağrıları kaydedebilir ve tek bir çağrı kayıt kaynağına sahip olabilirler.
Çalışanlar artık masa telefonlarını ceplerinde taşıma ile zaman yönetiminde daha kontrollü olma olanağına sahip olabilecekler. Hatlarına gelen çağrılar, aynı anda beş ayrı uç noktada çalar böylece çağrıları – ofis içinde veya dışında, yolda veya evde – gereken her yere yönlendirebilirler. Aynı zamanda, VIP izleme canlı aramaların çalma şekli ve zamanı ile ilgili parametreler belirleyerek gizliliği kontrol edebilmelerini de sağlar. one-X Mobile ile çalışanlar ayrıca,
Sesli mesajları görüntüleyebilir ve kurumsal sesli mesaj platformuna aktarılmadan önce hangi mesajları dinleyeceğini seçebilir.
Kurumsal rehber ve kişisel telefon rehberinden arama yapabilir; arama kayıtlarına erişebilir ve kişisel mobil telefon numaralarını gizli tutarak şirket hattı üzerinden arama yapabilir. İstenirse mobil posta kutusu ihtiyacını ortadan kaldırarak, mesajların kaybolmasını engellemeye yardımcı olur,
Çağrı sırasında, tek bir tuşa basarak mobil cihazdan masa telefonuna kesintisiz bir şekilde geçilmesini sağlar.
GPS konumu, günün saati vb.’ne bağlı olarak özel çağrı gerçekleştirme kuralları belirleyebilirler.

Gerçek, birden fazla üreticiden oluşan maksimum esneklik çözümü
Avaya one-X Mobile , Avaya Communication Manager ve Modular Messaging yazılımının yanısıra, Cisco CallManager ve Unity mesajı destekleyen bir sunucu-yazılım çözümü. Şirketlerin karma ortamlarda bile mobil cihazları sürekli olarak desteklemesini sağlar. Buna ek olarak, çözüm Microsoft Active Directory ve LDAP rehberlerine erişim sağlar.
Çözüm, Avaya Unified Communications Standard paketinin bir parçası olarak sunuluyor. Avaya Unified Communications Standard Paketi, çalışanları, verimli bir şekilde çalışmak üzere istedikleri her yerde destekleyerek Avaya tarayıcıları, Web Net kapıları, Microsoft Office Communicator ya da IBM Lotus Sametime aracılığıyla erişim sağlamak için şirket telefon, konferans ve gezginlik çözümleri sağlayan bir uygulamalar dizisi. Avaya one-X Mobile ayrı olarak da satın alınabiliyor.

Avaya
Avaya Inc, FORTUNE500® listesinde yer alan şirketlerin %90′ından fazlası da dahil olmak üzere, bir milyondan fazla kurumun haberleşme ağlarını tasarlamakta, kurmakta ve yönetmekte. Her büyüklükteki şirkete odaklanan Avaya, güvenli ve güvenilir IP (İnternet Protokolü) Telefon Sistemleri, haberleşme yazılımı uygulamaları ve hizmetlerinde dünya lideri durumunda.
Ses ve veri haberleşmesinin kurumsal uygulamalar ile birleştirilmesinde öncülük eden ve kapsamlı hizmetleriyle ayırt edilen Avaya, müşterilerine, üstün işletme sonuçları elde etmeleri için mevcut ve yeni telekomünikasyon ağlarından nasıl en üst düzeyde yararlanacakları konusunda yardımcı olmakta. Daha fazla bilgi için, Avaya Web sitesini ziyaret edebilirsiniz. (www.avaya.com)

Tagged ,

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
IPTV ile İnternetin de papucu dama

TV’ye bağlanacak küçük bir cihaz sayesinde, binlerce kilometre uzaktaki kişilerle görüntülü konuşmak mümkün olacak. Yeni sistem, farklı ülke ya da...

Kapat