IPHaber

Genel


Avaya, Cisco ve Nortel’de VoIP açıkları

Haziran 30, 2008 by admin in Genel with 0 Comments
VoIPshield laboratuarları en yaygın kullanıma sahip VoIP sistemlerinde kritik açıkların varlığını açıkladı.

Avaya, Cisco ve Nortel’in VoIP müşterileri yeni bulunan açıkların düzeltilmesi için yamaları kontrol etmeli. Bu açıklar faaliyete geçtiğinde uzaktan kod çalıştırma; yetkisiz erişim; denial of service; ve bilgi ihlali gibi sonuçlar doğurabilir. Söz konusu açıklar VoIPshield laboratuarları tarafından keşfedildi ve bunları düzeltecek yamaları geliştirmeleri için zaman kazandırmak adına bu üç firmaya önceden bildirdi.
Bulunan açıklar ses sunucularını (VoIP PBX’ler) ve laptop ve masaüstü sistemler üzerinde çalışan telefon yazılımını etkiliyor. VoIPshield bulunan açıkların çoğunu kritik olarak değerlendirdi. Açıklamalara göre açık testleri için Avaya, Cisco ve Nortel seçilmiş çünkü bunlar Kuzey Amerika’daki IP PBX satışlarının çoğunluğunu temsil ediyor. Firma bir sonraki testine Microsoft’u da dahil edecek ve bu sonuçlar yaklaşık dört ay sonra duyurulacak. VoIPshield Systems, VoIP açık testi yazılımının yanı sıra VoIP için tasarlanan bir izinsiz giriş önleme sistemi üretiyor.

Tagged , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Uzak mesafe bir türlü yakınlaşamıyor

Özel operatörlerin sorunlarını Netone Telekom Ses Ürün Müdürü Barış Bulut’tan dinledik. Son günlerde özel operatörler, Türk Telekom ve Telekomünikasyon Kurumu...

Kapat