IPHaber

Genel


Audi bağlantılı otomobiller üretmek için Huawei ile anlaştı

Temmuz 11, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Audi bağlantılı otomobiller üretmek için Huawei ile anlaştı

Geçtiğimiz dönemlerde Android işletim sistemine sahip otomobiller üreteceğini ve yapay zeka teknolojisini kullanmak için Nvidia ile çalışacağını duyuran Almanya merkezli otomotiv firması Audi, yeni bir anlaşma ile karşımıza çıktı. Sürücüsüz otomobil çalışmalarını hızlandırmak isteyen Audi, bağlantılı otomobiller üretmek için Huawei ile anlaştığını duyurdu.

Anlaşmanın detayları paylaşılmadı

Samsung ve Apple‘ın ardından dünyanın en büyük 3. akıllı telefon üreticisi konumunda olan Huawei ile anlaşmaya varan Audi, akıllı otomobil teknolojileri geliştirecek. Özellikle sürücüsüz otomobil teknolojileri ve LTE-V kullanacak bağlantı teknolojileri geliştirecek olan Audi ve Huawei, anlaşmanın finansal detaylarını ise paylaşmadı.

Audi’nin yaptığı açıklamaya göre Huawei ile yapılan anlaşma, Almanya ile Çin arasında yapılan daha büyük bir anlaşmanın parçası. Hem Audi’nin hem de Huawei’in ne gibi teknolojiler üretileceği konusunda herhangi bir açıklama yapmadığını da ekleyelim.

Yapılan anlaşma ile üretilecek teknolojilere sahip olan otomobillerin ilerleyen dönemlerde Huawei’in de merkezi olan Çin’de satışa sunulması bekleniyor. Son olarak yapılan anlaşmaya göre Audi ve Huawei arasındaki çalışmaların önümüzdeki Eylül ayında başlayacağını da ekleyelim.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook Haber Kaynağı’nda artırılmış gerçeklik reklamlarını test ediyor

Facebook şimdiye kadar benzerlerini Snapchat'te gördüğümüz bir reklam modeliyle karşımıza çıkıyor. Facebook'taki artırılmış gerçeklik reklamları sayesinde artık reklamverenler kullanıcıların ürünleri...

Kapat