IPHaber

Telekom


Türk Telekom 2011 Satış Hedefini % 10 Büyüttü

Eylül 14, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Türk Telekom, Borsada işlem görmesi nedeniyle “Kamuyu Aydınlatma Platformu”na 8 eylülde yaptığı açıklamada, yıl sonu ciro hedefini büyüttü.

Açıklamada, Türk Telekom, 2011 yılında yüzde 9 ile 10 arasında değişen bir büyüme öngörüyor. Ancak yatırım harcamalarının 2,2 milyar TL olması nedeniyle, şirketin geçen yıl % 45 olan operasyonel karlılığının bu yıl da % 40-45 olarak gerçekleşeceği öngörüsünde bulunuluyor. KAP’a yapılan açıklama şu şekilde :

“Birinci yarıyıldaki güçlü gelir artışımız dikkate alınarak, 2011 yılında konsolide gelirlerimizdeki artışın %9 – %10 seviyelerinde, konsolide FAVÖK marjının ise %40-%45 aralığında gerçekleşmesi beklenmektedir. Hızlanan büyüme ve altyapı yatırımlarımız sebebiyle konsolide yatırım harcamalarımızın yaklaşık 2,2 milyar TL olması beklenmektedir.”

Türk Telekom satışlarının yılın ilk 6 ayında, % 12 nispetinde arttığı görülüyor. Bu artışta, grubun internet şirketi TTNET’in hızlı büyümesinin önemli payı olduğu belirtiliyor. Buna karşılık Türk Telekom Grubu net karlılığında, liradaki değer kaybı dolayısıyla % 3’lük bir düşüş görülüyor. Avea’nın ise, grubun satışlarını desteklediği, ancak operatörler arası fiyat savaşı dolayısıyla kar marjının istenilen seviyede olmadığı not ediliyor.

Türk Telekom, yaptığı açıklamada 2011 yılı içerisinde toplam yatırım harcamalarının da 2.2 milyar TL olacağını belirtiyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
TTnet Müzik portalında sadece Türkiye'den erişim sağlanabilir!

TTNet Müzik sitesinde yurt dışı erişimlerde yaşanan sıkıntılar ile ilgili bir açıklama yayınladı. "Lisans kısıtlamaları nedeniyle Türkiye dışından TTNET Müzik...

Kapat