IPHaber
Son Yazılar

Telekom


Asoka PowerLine çözümleri ENNTEL ile Türkiye pazarında

Temmuz 11, 2010 by admin in Telekom with 0 Comments

Asoka’nın sunduğu kurumsal ve bireysel PowerLine Network (Elektrik hattından ağ) çözümleri Türkiye’de ENNTEL güvencesi ile kullanıcılarıyla buluşuyor. 

ENNTEL, ABD merkezli teknoloji şirketi ASOKA’nın ürünlerini Türkiye pazarına sunmaya başladı. ASOKA kurumsal ve bireysel anlamda elektrik hatlarından internet çözümlerinde lider ve öncü bir firma. Sektörde bu servisleri sunan bir çok firmaya OEM üreterek bu konudaki üstünlüğünü kanıtlamış olan firma bugüne değin Motorola, Century Link, Current gibi teknoloji firmalarına ve AT&T, Swisscom, Comcast gibi service sağlayıcılara hizmet götürmüş.

Şirketin son dönemde geliştirdiği ürünlere bakıldğında uçtan uca elektrik hattınan ağ işinde yeniliklerin devam edeceğinin bir göstergesi. İlk TR-69 desteğine sahip adaptorleri de üreten şirket bu noktada servis sağlayıcıların ürünleri yönetimi anlamında işlerini de kolaylaştırıyor.

Kurumsal ürünlerinde güvenliği üst seviyede tutan şirket, ağ adaptörleri arasında oluşturduğu bulut üzerinde VLAN teknolojisi desteğiyle kullanıcılar arasında veri güvenliğini en üst seviyelere çıkarabiliyor.

Şirketin yol haritasında önümüzdeki yıl içerisinde elektrik hattından 1Gbps veri iletimi çalışmaları görünürken hali hazırda sunduğu 200Mbps veri erişimini 300 metre mesafeye taşıma konusunda liderliğini devam ettiriyor.

Tagged , , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat