IPHaber

Genel


Araba satışında görüntülü görüşme devri: Arabam.com’dan “bi`görelim” özelliği

Haziran 28, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Araba satışında görüntülü görüşme devri: Arabam.com'dan “bi`görelim” özelliği

Otomotiv pazaranın önemli oyuncularından olan Arabam.com, yeni özelliği ile karşımızda. Arabam.com kullanıcılarına uzak mesafe gitmeden, masrafa girmeden önce aracı ve sahibini görme imkanı sunan “bi`görelim” özelliği, görüntülü görüşme kullanılarak gerçekleştiriliyor.

Bi`görelim özelliğinin oldukça kolay bir şekilde kullanılabildiğini de ekleyelim. Öncelikle araç arayan kullanırıların “ bi`görelim” özelliğine sahip olan ilanları direkt olarak filtreleyebildiğini belirtelim. Bu ilanlar içerisinde beğendikleri aracın sahibini, ilan detay sayfasındaki “iletişime geç” butonuna tıkladıktan sonra iletişim seçeneklerinden “bi`görelim”i seçerek arayabiliyorlar.

Arama sonrasında ise Arabam.com panelinde, arama geçmişine ulaşabiliyor ve görüşme kaydı tekrar izleyebiliyor. Arama öncesinde KVKK kapsamında görüşmenin kaydının alınacağının ve görsel içeriğin her iki taraf tarafından kayıtlı aramalar içerisinden izlenebileceğine dair onay verilmesi gerektiğini de ekleyelim.

Hem alıcılar hem satıcılar için araç alım/satım döneminde bir çok kişide numaralarının olması rahatsızlık veren bir duruma dönüşebiliyor. Bunu önleyebilmek için bi`görelim servisinde alıcının numarası satıcıda gözükmüyor. Satıcı da dilerse numarasını kapatarak sadece bi`görelim üzerinden çağrı almayı tercih edebiliyor.

Sorunları ortadan kaldırıyor

İkinci el araç alım/satım sürecinin en önemli sorunlarından bir diğeri ise karşılıklı olarak yapılan görüşmelerde verilen vaatlerin veya bilgilerin, gerçek satış anında veya sonrasında teyit edilememesi. Bu sebeple bir çok alıcı ve satıcı satış esnasında veya sonrasında sorun yaşayabiliyor.

Bunu engelleyebilmek için bi`görelim ile yapılan aramalar otomatik olarak kaydediliyor. Her iki kullanıcının panelinden görüşme kaydına ulaşılabiliyor. Böylece her iki taraf da görüşme esnasında verdiği/aldığı bilgileri kanıtlayabiliyor, gönül rahatlığı ile süreci tamamlayabiliyor.

Kısacası bi`görelim sayesinde alıcılar beğendikleri aracı gidip görmeden önce, satıcıyı görüntülü olarak arayıp, aracı canlı olarak görebiliyor. Varsa görmek istedikleri detayları görüşme sırasında özellikle görüp, aracın gerçekten görülmeye değer olup olmadığına karar verebiliyorlar.

Satıcıların arama karşılayabilmeleri için Arabam.com mobil uygulamasına login olması ve mobil uygulama üzerinden çağrıyı karşıları gerektiğini de ekleyelim. Ancak alıcılar, arama yapmak için mobil cihaz kullanmak zorunda değil. Masaüstü bilgisayarları üzerinden de, kameralarını açarak görüntülü görüşme yapabiliyorlar.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Araç kurtarma sektörünün Uber’i HONK, 18 milyon yatırım aldı

Günlük yaşamın olmazsa olmazı teknoloji tabanlı hizmetler tüketicilerin daha kişiselleştirilmiş, hızlı ve ekonomik hizmetler almalarını sağlayabiliyorlar. Güçlü örnekler cep telefonlarımızın...

Kapat