IPHaber

Genel


Apple’ın uygun fiyatlı Macbook modeli Touch Bar’a sahip olmayacak

Eylül 11, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Uzun zamandır yarın karşımıza çıkması beklenen yeni iPhone modelleri ile adından söz ettiren Apple, yeni Macbook modeli ile ilgili bir iddia ile karşımızda. Businessinsider‘ın bir finansal analiste dayandırdığı habere göre Apple’ın geliştirceği uygun fiyatlı Macbook modelinde Touch Bar desteği olmayacak.

Hatırlatmak gerekirse Apple, 2016 yılında tanıttığı Macbook Pro modelleri ile Touch Bar’ı kullanmaya başladı. Klavyenin hemen üzerinde bulunan dokunmatik bir şerit olarak hizmet veren Touch Bar, Macbook’unuzu oldukça kolay bir şekilde kontrol etmenize imkan sağlıyor ve pek çok uygulamada da kısayol olarak kullanılabiliyor.

Touch Bar desteğinin hem 13 hem de 15 inçlik Macbook Pro modelleri için sunulduğunu da ekleyelim. Karşımıza çıkacak olan yeni Macbook modelinin 12 inçlik Macbook‘un yerini alması bekleniyor. Ming-Chi Kuo‘nun iddiasına göre 1300 dolar fiyat etiketine sahip olması beklenen yeni Macbook, Touch Bar’a sahip olmayacak fakat parmak izi sensörüne sahip olacak.

Yarın tanıtılabilir

Apple’ın söz konusu Macbook modelini yarın düzenlenecek olan etkinlikte tanıtıp tanımayacağı konusunda herhangi bir bilgi yok fakat uygun fiyatlı Macbook modelinin yarın tanıtılması pek de sürpriz olmayacaktır. Yeni iPhone modellerini ve yarın tanıtılacak olan tüm Apple ürünlerini sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni iPhone modelleri “Xs”, “Xs Max” ve “Xr” isimleri ile tanıtılabilir

Merakla beklenen yeni iPhone modelleri yarın itibariyle karşımıza çıkacak. Modellerin teknik özellikleri ve hatta tasarımından daha çok merak edilen bir...

Kapat