IPHaber

Genel


Apple’ın kurucularından Steve Wozniak da #DeleteFacebook hareketine katıldı

Nisan 10, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Apple'ın kurucularından Steve Wozniak da #DeleteFacebook hareketine katıldı

Steve Jobs’la birlikte Apple‘ın kurucularından olan Steve Wozniak, Facebook’un kişilerin özel bilgilerini sızdırmasının ortaya çıkmasından sonra başlatılan #deletefacebook hareketine dahil oldu.

Steve Wozniak, yaptığı bir kamuoyu açıklamasıyla Facebook hesabını kapattığını ve uygulamayı sildiğini doğruladı. Facebook’un kullanıcıların tüm kişisel bilgilerini paylaştığı bir platform olduğunu ve şirketin ise bu verileri reklam malzemesi olarak kullanıp para kazandığını söyleyen Wozniak, bunun tek taraflı bir anlaşma olduğunu ve kullanıcıların bu gelirlerden herhangi bir pay almadığının da altını çizdi. Apple’ın kurucusu, kişisel verilerinin satılmasındansa ücretli üyeliği tercih edeceğini belirtti.

Daha önce sizinle tüm detaylarını paylaştığımız Cambridge Analytica skandalının ortaya çıkmasıyla başlatılan #deletefacebook hareketine ilk katılanlardan biri de Elon Musk olmuştu. Musk, 2 buçuk milyondan fazla takipçisi bulunan Tesla ve SpaceX‘in resmi Facebook hesaplarını silmişti.

Halktan kişilerin yanında teknoloji devlerinin önemli isimlerinin de bu harekete katılıyor olması, halihazırda eskisi kadar popüler olmayan Facebook’un akıbetinin ne olacağını merak ettiriyor.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Leap Montion’dan 100 dolara sanal gerçeklik gözlüğü: North Star

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında 50 milyon dolar yatırım alan sanal ve artırılmış gerçeklik girişimi Leap Montion, uygun fiyatlı sanal gerçeklik...

Kapat