IPHaber

Genel


Apple Haritalar, internet sitelerine geliyor

Haziran 7, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Apple Haritalar, internet sitelerine geliyor

WWDC’de, geliştiricilerin beta sürümde kullanabileceği web tabanlı haritalar API’sini açtığını duyuruldu. İnternet sitelerinde görmeye alştığımız Google Haritalar yerine yakın zamanda Apple Haritalar görmeye başlayabiliriz.

Apple şimdiye kadar iCloud.com’da “iPhone’umu Bul” sayfası ve Apple Store’da kendi haritalarını yerleştirmişti fakat rakipleri Google ve Microsoft gibi kendi haritalarını geliştiricilerin sitelerine ekleyebilmesine izin vermiyordu.

Yeni sunulan API’nin çalışma mantığı iOS için sunulan API ile neredeyse aynı olacak. Geliştiriciler eklemek istedikleri harita alanını seçecek ve bu haritada bir nokta belirleyerek onu sabitleyebilecekler. Ziyaretçiler de aramalar yaparak veya kendi noktalarından iki farklı nokta arasında yol tarifi alabilecekler. Sitelere eklenecek haritalar dokunmatik özelliği de destekleyecek ve kullanıcılar yakınlaşıp uzaklaşabilecekler. Ayrıca uydu görünümü veya sokak görünümünde haritayı kullanmak mümkün olacak.

Her ne kadar Google Haritalar ile karşılaştırıldığında başarısı oldukça tartışılıyor olsa da yakında internet sitelerinde Apple Haritalar görmeye başlayabiliriz. Kim bilir, belki de bu sayede Apple Haritalar daha iyi bir performans sağlamaya başlayabilir.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Gitlab, açık kaynak projelerini ve okulları desteklemek için 2 ücretli paketini ücretsiz hale getirdi

Microsoft'un Github'ı satın alması yazılım dünyasında büyük bir şok etkisi yarattı ve birçok geliştirici ilk iş alternatif platformlara geçmeye başladı....

Kapat